Zastanawiasz się, jakie brązowe farby do włosów będą odpowiednie dla twojego typu urody? Chcesz postawić na wyraźną zmianę koloru i przejść z blondu do brązu? A może nie wiesz, jak polepszyć swoje dotychczasowe wyniki w koloryzacji na brąz? Dobrze trafiłaś! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy farbowaniu oraz wyborze brązowych farb do włosów!

Odcienie brązu – farby do włosów w kolorze brąz

Brąz posiada wiele różnych odcieni, dlatego jeśli zależy nam na zmianie koloru z naprawdę pozytywnym efektem, musimy nauczyć się odpowiednio je dostosowywać do swojej urody. Przede wszystkim należy rozróżnić od siebie zimne i ciepłe odcienie brązu, bowiem ma to bardzo duży wpływ na ostateczne efekty koloryzacji.

  • Zimne odcienie brązu, np. kakaowy, kawowy czy mroźny, będą odpowiednie dla pań, które mają do czynienia z chłodnym odcieniem skóry – to znaczy srebrzystym, lekko zaróżowionym lub nawet niebieskawym.
  • Ciepłe odcienie brązu, np. złocisty, opalizujący, beżowy lub wpadający w czerwień, to natomiast dobra propozycja dla pań o ciepłym kolorze skóry – morelowym brzoskwiniowym, oliwkowym czy po prostu opalonym.
  • W palecie kolorów różnych marek znajdziemy też neutralne odcienie brązu, np. brązowe farby do włosów Garnier Color Naturals, które będą dobrze prezentowały się przy każdym typie urody – zarówno u brunetek, blondynek, jak i rudych.
  • Brązowe farby do włosów należy też odpowiednio dobrać do koloru brwi czy oczu – częstym błędem popełnianym przez naturalne blondynki jest wybór zbyt ciemnych odcieni brązu, które powodują duży kontrast na twarzy w porównaniu z kolorem brwi.

Farba do włosów brąz: przejście z blondu na brąz

O ile przechodzenie w koloryzacji poprzez różne odcienie brązu czy rudego nie stanowi zazwyczaj większego problemu, o tyle zmiana koloru włosów z blondu na brąz to już poważniejsza sprawa, której powinniśmy poświęcić nieco więcej czasu. Decydując się na samodzielną koloryzację włosów blond-brąz, musimy pamiętać przede wszystkim o stopniowym farbowaniu włosów – podczas jednej sesji nie należy zmieniać koloru włosów o więcej niż 2 tony. To pomoże nam przede wszystkim uchronić się przed niechcianymi refleksami w odcieniach czerwieni. Takie stopniowe przyciemnianie włosów sprawi też, że ostateczny efekt będzie wyglądał bardzo naturalnie.

Dobre farby do włosów brąz – gdzie je znaleźć?

Brązowe farby do włosów znajdziemy w każdej drogerii, jednak naprawdę dobra brązowa farba do włosów powinna spełniać kilka ważnych kryteriów. Przede wszystkim powinna zapewniać efekt dobrego krycia siwego czy dotychczasowego koloru włosów. Dobrze, gdy zawiera dodatkowo w swoim składzie odżywcze olejki (np. brązowe farby do włosów Garnier), które pozwalają na jeszcze głębsze wnikanie koloru we włosy, a także dodatkową pielęgnację podczas koloryzacji. Zwróćmy też uwagę na dodatek do farby do włosów w postaci specjalnej odżywki, która pomoże ochronić włosy przed szybką utratą koloru oraz przybieraniem przez nie kolorowych refleksów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ