Nie da się ukryć, że cera tłusta wymaga na co dzień szczególnej pielęgnacji. Trzeba bowiem przyłożyć wielu starań, by ograniczyć nadmierną produkcję sebum przez gruczoły łojowe, a tym samym przeciwdziałać powstawaniu zmian trądzikowych. Codzienna pielęgnacja twarzy może sprawiać jeszcze więcej problemów, gdy poza nadmiernym przetłuszczaniem cery, mamy też do czynienia z postępującym procesem starzenia się skóry. Pomocne mogą w tym przypadku okazać się kosmetyki do cery tłustej z kompleksem Anti-Age. Podpowiadamy, jak pielęgnować na co dzień ten typ skóry, by cieszyć się matowym oraz młodym wyglądem twarzy!

Trądzik młodzieńczy w wieku dojrzałym? To możliwe!

Wydawałoby się, że cera tłusta oraz trądzik to problemy, z którymi mają do czynienia wyłącznie osoby w wieku nastoletnim. W tym okresie w organizmie młodych ludzi zachodzą istotne zmiany hormonalne, które mają wpływ nie tylko na ich zachowanie, ale też wygląd cery. Okazuje się jednak, że trądzik młodzieńczy oraz problemy z nadmiernym przetłuszczaniem i błyszczeniem się twarzy coraz częściej pojawiają się również u kobiet w wieku dojrzałym. Jest to zazwyczaj efekt zaburzonej pracy gospodarki hormonalnej, a tym samym jeden z objawów menopauzy. Dlatego w tym przypadku zwalczanie problemów typowych dla cery tłustej, powinno się odbywać nie tylko przy pomocy odpowiednich kosmetyków, ale też specjalistycznej terapii hormonalnej.

Dokładne oczyszczanie twarzy – podstawa pielęgnacji cery tłustej

Nadmierne przetłuszczanie i błyszczenie się skóry, rozszerzone pory, a także skłonności do występowania trądziku – takie problemy wymagają od nas dokładnego oczyszczania twarzy każdego dnia. Wszelkie nieczystości – w tym kurz, pot, zanieczyszczenia środowiska czy resztki makijażu – tylko potęgują problem wydzielania nadprogramowej ilości sebum przez gruczoły łojowe. Trzeba też pamiętać o tym, by oczyszczanie twarzy przeprowadzać regularnie – dwa razy dziennie, bowiem nieczystości zbierają się na naszej twarzy nie tylko w dzień, ale również w nocy.

Żel do mycia twarzy czy płyn micelarny?

Przy cerze tłustej ze skłonnością do trądziku oczyszczanie twarzy należy przeprowadzać przy użyciu łagodnych kosmetyków, które są pozbawione alkoholu. Jest to składnik, który początkowo może pomóc nam w walce z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, ale w efekcie doprowadzi do jeszcze intensywniejszej pracy gruczołów łojowych. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku płyn micelarny, który dokładnie usunie z twarzy wszelkie nieczystości, zmatowi skórę, a ponadto przygotuje ją na przyjęcie kremu matującego.

Krem przeciwzmarszczkowy do cery tłustej

O ile w przypadku wyboru odpowiednich kosmetyków do oczyszczania twarzy powinnyśmy kierować się przede wszystkim potrzebami cery tłustej, tak przy doborze kremu do twarzy musimy też wziąć pod uwagę wiek skóry. Najlepiej szukać takich kremów do twarzy, które prowadzą do zmniejszenia przetłuszczania i błyszczenia się cery, a jednocześnie radzą sobie z procesem jej starzenia. Jednym z przykładów takiego preparatu jest krem do cery tłustej Vichy Normaderm Anti-Age, którego skoncentrowane działanie pozwala zwalczać obydwa te rodzaje niedoskonałości. Krem zawiera kwas LHA, który wykazuje działanie złuszczające, a także witaminę C, która posiada właściwości przeciwstarzeniowe. Kilka razy w tygodniu, przed nałożeniem kremu, warto wykonać na twarzy delikatny peeling, który nie tylko dokładnie oczyści pory z zanieczyszczeń, ale też poprawi napięcie skóry oraz wzmocni działanie wybranego kremu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ