Nie możesz patrzeć na rozstępy, których jest pełno na Twoich udach czy brzuchu? W takim razie czas z nimi skończyć! Jeśli kremy, tabletki i masaże nie pomagają, czas sięgnąć po rozwiązanie, jakim są zabiegi medycyny estetycznej. Rewolucyjnym sposobem na walkę z defektami skóry stała się mezoterapia igłowa, bazująca na działaniu urządzenia Dermapen. Zanim jednak przystąpimy do zabiegu, powinniśmy poznać bliżej technologię, która ma nam pomóc odzyskać pewność siebie.

Co to jest Dermapen?

To innowacyjne urządzenie bazujące na metodzie mikronakłuwania skóry może być stosowane na dowolnej części ciała – od twarzy i dekoltu po uda czy pośladki. Dermapen korzysta z systemu pulsujących igieł, który ułatwia dostarczanie czynnych substancji do naskórka, jak i skóry właściwej. Powstające mikrourazy wykorzystują naturalną umiejętność organizmu do regeneracji oraz zdolności do indukcji kolagenu, dzięki czemu wygląd skóry poprawia się.

Jakie są zalety poddania się działaniu urządzenia Dermapen?

Korzyści płynące z zabiegu mezoterapii igłowej to krótki czas zabiegu, mniejszy dyskomfort w porównaniu do innych zabiegów tego typu oraz automatyczna kontrola głębokości wkuwania się igieł w skórę pacjenta. Do tego należy dodać stosunkowo krótki czas rekonwalescencji i sterylność zabiegu wynikającą z konieczności wymieniania igieł po każdej kuracji.

Na czym polega zabieg?

Zdezynfekowany obszar zabiegowy pokrywany jest odpowiednim preparatem dobranym do rodzaju skóry oraz problemu z jakim zmaga się pacjent. Mikronakłucia wykonuje się kilka razy w celu jak najdokładniejszego pokrycia leczonego obszaru. Preparat wnika dzięki temu wgłąb skóry, stymulując jej odbudowę, dzięki czemu rozstępy oraz blizny zostają rozjaśnione i po pewnym czasie zanikają.

Zabieg trwa od około 30 do 40 minut. Obszar zabiegowy można znieczulić dla lepszego samopoczucia osoby poddającej się kuracji. W trakcie terapii pacjentowi może towarzyszyć ból przy nakłuwaniu, który lekarz stara się redukować do minimum. Po kuracji może wystąpić zaczerwienie i lekki obrzęk, które ustępują zwykle po kilku dniach. Dla jak najlepszych efektów zabiegu powinno się go powtórzyć 2-3 razy w ciągu roku. Jest to zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Rezultaty kuracji

Dzięki działaniu urządzenia Dermapen możemy zauważyć ujednolicenie kolorytu, jak i ogólną poprawę jakości skóry, redukcję szpecących blizn potrądzikowych i pooperacyjnych oraz wyraźne spłycenie zmarszczek. Dzięki mezoterapii igłowej możliwe jest także leczenie łysienia, redukcja rozstępów oraz zmniejszenie widoczności porów skóry.

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg dedykowany jest osobom mającym rozstępy, drobne zmarszczki, poszerzone pory oraz zwiotczałą skórę. Wszelkiego rodzaju blizny – po operacjach, trądziku czy oparzeniach, źle odżywiona, cienka oraz poszarzała skóra również są czynnikami kwalifikującymi do wykonania zabiegu. Dzięki tej kuracji można zarówno wspomóc terapię wypadania włosów, jak i odmłodzić skórę na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach.

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • okres laktacji
  • aktywna opryszczka
  • choroby nowotworowe
  • silne wykwity trądzikowe
  • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym

Więcej informacji o zabiegu można znaleźć na stronie Anlaya Day Spa w Józefowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ