Z wiekiem skóra wiotczeje, traci swój naturalny blask i jędrność, pojawiają się zmarszczki i bruzdy, a wszystko to przez coraz mniejszą ilość kolagenu i kwasu hialuronowego w organizmie.

Z uwagi na swoje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej, kwas hialuronowy zyskał sobie miano “eliksiru młodości”, a zabiegi z jego wykorzystaniem cieszą się ogromną popularnością. Wszystko to dlatego, że kwas hialuronowy, obok wody, jest najbardziej naturalnym składnikiem preparatów kosmetycznych. Kwas hialuronowy występuje we wszystkich organizmach żywych. Wiąże on wodę w skórze właściwej. Młode organizmy mają wystarczający zapas kwasu hialuronowego, by zapewnić skórze sprężystość i elastyczność. Niestety z wiekiem jest go coraz mniej, co jest bezpośrednią przyczyną powstawania zmarszczek i bruzd.

Lifting wolumetryczny

Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na  poprawie jej rysów dzięki przywróceniu objętości w poszczególnych partiach twarzy. Obecnie stosowane preparaty zapewniają jedynie poprawę rysów twarzy, jednocześnie nie pozwalają na przywrócenie dawnej objętości. Z pomocą przychodzi lifting wolumetryczny. Medycyna estetyczna wraz z chirurgią plastyczną dbają o to, by preparaty wykorzystywane do zabiegów były jak najbardziej naturalne i bezpieczne. Największą popularnością cieszą się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego lub przy użyciu własnego tłuszczu. Trzeba jednak zaznaczyć, że wymienione substancje mają nieco odmienny wpływ na tkanki, a przez to inne zastosowanie.

NEAUVIA

Produkty firmy NEAUVIA to innowacyjne preparaty, łączące w sobie właściwości ujędrniające i poprawiające zarys twarzy, jak również nadające objętość. Żele te powstały na bazie kwasu hialuronowego i są szczególnie polecane tym osobom, które z uwagi na wysokie koszty i inwazyjność zabiegu chirurgicznego nie są zdecydowane na wypełnianie własną tkanką tłuszczową.

Jak wygląda zabieg?

Preparat wstrzykuje się za pomocą specjalnej igły. Nakłucie jest bardzo małe i znika zupełnie po 24h. Czasem zabiegi poprawy wolumetrii wykonywane są grubszą igłą. Podczas zabiegu można doświadczyć uczucia “rozpierania”. Nie jest ono specjalnie nieprzyjemne, jednak jeżeli pacjent czuje dyskomfort, istnieje możliwość podania znieczulenia. Preparat zawierający kwas hialuronowy ma jednorodną konsystencję jest więc niewidoczny i prawie niewyczuwalny – wyjaśniają specjaliści z kliniki chirurgii plastycznej Bieńkowski w Bydgoszczy.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Lifting wolumetryczny przy użyciu żeli NEAUVIA zalecany jest w przypadku chęci:

  • uwydatnienia kości policzkowych,
  • poprawy owalu twarzy,
  • wypełnienia zagłębień w okolicach skroni,
  • modelowania podbródka oraz policzków.

Jeżeli chcesz poznać szczegółowe informacje dotyczące zabiegu lub zapoznać się z jego ceną, wejdź na stronę: http://chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna/twarz/lifting-wolumetryczny.

1 KOMENTARZ

  1. Moja twarz wygląda teraz wyśmienicie! Minęło już trochę czasu i śmiało mogę stwierdzić że było warto! A Pan Doktor Kępa to cudotwórca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ