Seksowna, szczupła figura z pewnością jest pragnieniem wielu z nas, zwłaszcza tych, którzy zmagają się z tuszą i próbą znalezienia złotego środka na idealny kształt ciała. Czy jednak taki istnieje? Zdaje się, że odpowiedź na to pytanie jest złożona. Odchudzanie to proces skomplikowany, który zależy od kilku czynników. Najważniejsza jest jednak konsekwencja oraz stopniowe dochodzenie do upragnionej wagi tak, aby uniknąć efektu jojo. Racjonalna dieta i systematyczna aktywność fizyczna mogą być wspierane przez dodatkowe zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z takich sposobów, który istotnie wspomaga modelowanie sylwetki, jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg pomaga bezpiecznie pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów bezoperacyjnie i trwale, ważne jednak, żeby był wykonywany pod okiem lekarza.

Lipoliza iniekcyjna – na czym to polega?

Lipoliza iniekcyjna to zastrzyk z substancji, które powodują likwidację komórek tłuszczowych. Dzięki temu, że przyczyniają się do ich rozpuszczania, są rozkładane w procesie przemiany materii. Jak informują eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie, preparat zawiera fosfatydylocholinę, czyli lecytynę, będącą naturalnym składnikiem organizmu, deoksycholat oraz L-karnitynę lub krzemionkę organiczną. Przed rozpoczęciem leczenia lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, a następnie, jeśli nie występują przeciwwskazania, znieczula wybrane miejsce ciała i wykonuje iniekcję za pomocą specjalnej, cienkiej igły. Po zabiegu, trwającym 20-40 minut, może wystąpić lekki obrzęk i zaczerwienienie, a czasem świąd oraz niewielkie krwiaki, co jest typowym objawem rozpadu zbędnych komórek tłuszczowych. Potem rozpoczyna się etap ich wydalania z organizmu, co trwa około trzech tygodni. Jednorazowy zabieg przynosi pozytywny i widoczny efekt, natomiast wskazane jest wykonanie ich serii, w ilości 2-3, zachowując odstęp 3-6 tygodni.

Wspomaganie pracy nad ciałem dzięki lipolizie iniekcyjnej

Zdrowa dieta, a także regularne treningi to absolutne minimum, żeby na dłuższą metę wygrać walkę z nadwagą. Do odniesienia sukcesu w tej dziedzinie potrzebna jest również motywacja. Może to być chęć pokazania się na urlopie ze zgrabną figurą albo zmniejszenie rozmiaru ubrań. Ważne, żeby wiedzieć, po co chce się wyglądać szczupło, w przeciwnym wypadku wszelkie dążenia do ideału mogą okazać się krótkotrwałe. Zrzucanie zbędnych kilogramów to niełatwy cel, dlatego warto wykorzystać innowacyjną metodę medycyny estetycznej, jaką jest niewątpliwie lipoliza iniekcyjna, żeby ułatwić sobie wykonanie tego trudnego zadania. Redukcja tkanki tłuszczowej odbywa się w tym wypadku bez użycia skalpela czy długiego okresu rekonwalescencji, a efekty są trwałe. Lipoliza iniekcyjna nie powinna zastępować jednak intensywnej pracy nad ciałem, a być jedynie jej uzupełnieniem. Może też stanowić motywację do regularnego starania się o wymarzoną figurę.

Modelowanie sylwetki – istotne czynniki wpływające na osiągnięcie sukcesu

W procesie pozbywania się tuszy istotna jest konsekwencja w działaniu. Z tego powodu tak ważne jest planowanie. Często nie wystarczy zwykłe obiecanie sobie, że zmienią się nasze nawyki, takie jak chociażby podjadanie słodyczy, brak ruchu czy picie alkoholu. Postanowienie trwałej zmiany zachowań na bardziej korzystne dla figury dobrze wspomóc stałym prowadzeniem kalendarza, co wpływa na lepszą organizację oraz bieżącą kontrolę postanowień. Modelowanie sylwetki warto też wspomóc efektywnym zabiegiem, jakim jest lipoliza iniekcyjna, dzięki której odchudzanie oraz redukcja tkanki tłuszczowej przynoszą spektakularne rezultaty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lipolizie iniekcyjnej, zajrzyj na stronę: http://artederm.pl/oferta/medycyna-estetyczna/lipoliza-iniekcyjna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ