W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna oferuje nam wiele sposobów na pozbycie się pierwszych oznak starzenia, poprawienie kondycji skóry, szyi, dekoltu czy wymodelowania i odświeżenia rysów twarzy. Wiele z tych metod jest w konsekwencji mniej lub bardziej inwazyjnych i naturalnych. W poszukiwaniu rozwiązań biokompatybilnych z organizmem, warto zwrócić uwagę na zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego – tzw. wampirzego liftingu. Ta coraz popularniejsza metoda zbiera rzeszę sympatyków niemal na całym świecie, ze względu na swoje znakomite działanie i naturalne pochodzenie.

Osocze bogatopłytkowe – co to takiego?

Osocze bogatopłytkowe, znane też jako PRP – Plateled Rich Plasma, to substancja pozyskiwana indywidualnie z krwi pacjenta. Tuż przed planowaną procedurą lekarz pobiera krew z organizmu i poddaje ją obróbce, dzięki której uzyskuje oddzielone osocze. Preparat ten wykazuje znakomite, odżywcze i regenerujące działanie dzięki swojemu wyjątkowemu składowi; osocze bogate jest w komórki i czynniki wzrostu, które działają na skórę niczym eliksir młodości. Jak szczegółowiej tłumaczą specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Tazbir, dzięki osoczu bogatopłytkowemu zawdzięczamy pobudzenie procesów regeneracyjnych tkanek, wspomaganie procesów tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywację mezenchymalnych komórek macierzystych czy pobudzenie fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu. Wszystkie te procesy wpływają na młody wygląd skóry, jej jędrność i elastyczność, poprawę ukrwienia, wygładzenie zmarszczek i fałdów, przyspieszenie procesów gojenia i ogólną regenerację.

Wampirzy lifting – przebieg procedury

Zabieg wampirzego liftingu nie trwa długo. Rozpoczyna się od pobrania krwi i odwirowania jej w celu uzyskania osocza. Następnie lekarz przeprowadzający zabieg, aplikuje substancję w skórę – zarówno za pomocą techniki mezoterapii igłowej, jak i liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Dużą zaletą zabiegu jest bezpieczeństwo – ze względu na naturalne pochodzenie substancji, pacjent nie jest narażony na wystąpienie reakcji alergicznej, a organizm w łagodny sposób jest stymulowany do podjęcia procesów regeneracyjnych.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wampirzy lifting przeznaczony jest głównie dla osób chcących wyeliminować oznaki starzenia się, takie jak zmarszczki (okolice czoła, policzków, fałd nosowo-wargowych, szyi, dekoltu, dłoni, oczu), zwiotczenia, przebarwienia czy nawet łysienie. Zabieg jest także przydatny w razie konieczności rewitalizacji skóry twarzy (cera zmęczona, pozbawiona blasku, wiotka, o niejednolitym kolorycie). Osocze bogatopłytkowe szczególnie polecane jest jako naturalna metoda także dla alergików. Zabieg nie ma żadnych skutków ubocznych, a jego efekty są widoczne zarówno natychmiast, jak i progresywnie.  Do głównych przeciwwskazań natomiast można zaliczyć okres ciąży i karmienia piersią, choroby krwi i nowotwory. Każda chęć przystąpienia do zabiegu jest poprzedzona wizytą kontrolną u lekarza, który dostarczy pacjentowi wszystkich niezbędnych informacji i dostosuje terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Więcej informacji o Klinice Tazbir: www.klinikatazbir.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ