Pierwsze zmarszczki w okolicach oczu pojawiają się już po 20-stce. Niestety wiele osób uważa, że kremy pod oczy stosują osoby starsze, co nie jest prawdą. W końcu oczy są odzwierciedleniem duszy człowieka i najszybciej zdradzają wiek twarzy. W jaki sposób dbać o okolice naszych oczu i jak skutecznie wmasowywać krem pod oczy?

Skóra pod oczami należy do bardzo wrażliwego, cienkiego i pozbawionego gruczołów łojowych miejsca, które wymaga ostrożnego traktowania. Niestety na co dzień właśnie ten obszar naszej twarzy zmaga się z wieloma problemami – stres, mimika, upływem czasu czy alergiami.

Jak wmasowywać krem pod oczy?

Najważniejszym przekazem jest, aby nie rozciągać skóry. To bardzo ważne, aby tego zabiegu nie wykonywać podczas żadnego pielęgnowania skóry okolicy oczu.

  1. Krem powinno nakładać się opuszkiem palca serdecznego. Dzięki temu zrobimy to dokładniej, a późniejszy masaż będzie przynosił lepsze efekty. Na samym początku warto nakładać krem punktowo robiąc kropki na skórze, które później należy delikatnie rozsmarować.
  1. Następnie należy wmasowywać krem delikatnie od wewnętrznego kącika wzdłuż łuku brwiowego do zewnętrznego kącika oka.
  1. Aby utrzymać jędrność skóry wokół oczu można delikatnie uciskać punkty, znajdujące się w okolicach oczu. Przyspiesza to redukcję cieni i opuchlizny, dając oczom ukojenie. Ponadto ten proces zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.

Krem pod oczy powinien być stosowany rano i wieczorem.

Krem pod oczy Róża

Żel pod oczy Róża to produkt o konsystencji żelu-kremu. Został stworzony z myślą o wrażliwej skórze w okolicach oczu. Specjaliści z Decleor twierdzą, że składniki aktywne zawarte w preparacie koją i regenerują skórę pozostawiając ją wygładzoną i idealnie nawilżoną.

Najważniejsze składniki:

  • olejek eteryczny z róży damasceńskiej: właściwości kojące, uruchamia mechanizmy obronne skóry, redukuje wrażliwość.
  • mleczko bawełniane i wyciąg z lilii: wzmacniają barierę ochronną skóry,
  • wyciąg z kory białej brzozy: działanie kojące,
  • wyciąg z Boerhavia diffusa: zmniejsza nadwrażliwość skóry.

Jak dobrać krem pod oczy do wieku kobiety?

Każda kobieta powinna wiedzieć jak wmasowywać krem pod oczy. Jednak równie ważne jest dobranie odpowiedniego żelu do naszego wieku. Żelów pod oczy jest tysiące na rynku kosmetycznym, zatem co powinien zawierać taki specyfik, kiedy skóra ma 30, 40 czy 50 lat i więcej, żeby rzeczywiście wspierać i chronić skórę przed starzeniem i czynnikami zewnętrznymi?

Dla 30-latek najważniejszym punktem powinno być systematyczne nawilżanie skóry, dzięki czemu opóźni się starzenie skóry. Dobrze więc, żeby taki preparat zawierał nawilżający kwas hialuronowy oraz antyoksydanty, Natomiast flawonoidy i peptydy pomagają w zmniejszeniu cieni i obrzęków. Wybierając odpowiedni krem, warto sprawdzić czy zawiera on substancje rozpraszające światło. Dzięki temu nasza skóra nabierze blasku.

Skóra kobiet po 40-stce również potrzebuje nawilżenia, ale także wzmocnionej ochrony przeciwzmarszczkowej. Oprócz kwasu hialuronowego, warto więc postawić na antyoksydanty, witaminy A i E, lipidy i ceramidy oraz mleczko bawełniane czy wyciąg z lilii.

Kobiety z grupy 50+ zmagają się z niedoborem estrogenów, spowodowanym menopauzą. Właśnie przez to skóra kobiet starzeje się szybciej. Zatem warto zaopatrzyć się w kremy, które mają bogatszy skład w fitohormony, przywracające dojrzałej skórze dobry stan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ