Piersi to niekwestionowany atrybut kobiecości. Naturalny piękny kształt i odpowiednia wielkość są jednak prawdziwą rzadkością i zdecydowana większość z nas wolałaby udoskonalić swój biust. W dzisiejszych czasach chirurgia plastyczna proponuje szereg rozwiązań, jeżeli chodzi o korektę piersi. I tu nasuwa się pytanie: która z metod jest najskuteczniejsza i najbardziej odpowiednia dla mnie? Przyjrzyjmy się najczęstszym sposobom modelowania biustu.

Protezy piersiowe czyli implanty?

Najstarszą i do tej pory cieszącą się największą popularnością jest metoda polegająca na wszczepieniu implantów. Jest to jednocześnie najbardziej inwazyjny sposób zwiększenia rozmiaru piersi i wiąże się on z długim okresem rekonwalescencji, jak i możliwością wystąpienia szeregu skutków ubocznych. Zabieg polega na wszczepieniu protezy piersiowej, która składa się z torebki silikonowej wypełnionej żelem silikonowym lub roztworem soli fizjologicznej. Najczęściej są one okrągłe lub anatomiczne (w kształcie łzy). W zależności od umiejscowienia, chirurg wykonuje nacięcia w okolicach piersi i pach. Wiąże się to z powstaniem charakterystycznych blizn i relatywnie sporą inwazyjnością zabiegu, jako że w nasze ciało wprowadzane jest ciało obce.

Autogenna tkanka tłuszczowa

Powiększanie oraz rekonstrukcja piersi za pomocą własnego tłuszczu, w skrócie BEAULI (Breast Augmentation by Lipotransfer ) to alternatywa dla inwazyjnej metody powiększania biustu silikonem. Piersi powiększone własnym tłuszczem wyglądają bardziej naturalnie, a inwazyjność zabiegu już zminimalizowana niemal do zera (przeszczepiona zostaje własna tkanka pacjentki, co praktycznie niweluje ryzyko odrzucenia jej przez organizm). Dodatkowo zabieg ten modeluje sylwetkę – przeprowadzona na początku liposukcja pozwala pozbyć się niechcianego ciała z wybranej okolicy. Powiększanie piersi własnym tłuszczem cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród lekarzy, jak również pacjentek, które z różnych powodów nie mogą bądź nie chcą poddać się inwazyjnej operacji wszczepienia implantów. Zabiegi rekonstrukcji piersi za pomocą autogennej tkanki tłuszczowej oferuje np. bydgoska klinika centrum medyczne Bieńkowski.

Najczęstszym urządzeniem wykorzystywanym przy powiększaniu piersi za pomocą własnego tłuszczu jest system Body Jet. Urządzenie to pozwala zminimalizować inwazyjność zabiegu do minimum jak również posiada specjalne przystawki, które izolują komórki tłuszczowe. Dodatkowo specjaliści pracują nad ulepszeniem Body Jet pod kątem zastosowania kolektora komórek macierzystych – wyjaśniają eksperci z centrum medycznego Bieńkowski w Bydgoszczy.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach pacjentki wciąż najczęściej decydują się na wszczepienie implantów. Coraz większą popularnością jednak cieszy się zabieg powiększenia biustu za pomocą własnego tłuszczu, który charakteryzuje się większym bezpieczeństwem i wykorzystaniem naturalnej tkanki pacjentki, bez konieczności wprowadzania ciała obcego w organizm.

Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółową ofertą bądź poznać cenę zabiegu, zajrzyj na stronę http://chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/. Oprócz medycznych informacji znajdziesz tam również ciekawe porady dotyczące tego, jak dbać o swoje zdrowie i wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ