Szczery uśmiech pojawia się na naszych ustach zawsze wtedy, kiedy czujemy się szczęśliwi. Czasem jednak zdarza się, że kiedy doświadczamy wewnętrznej radości, równocześnie jesteśmy ograniczeni przez własne kompleksy z powodu wyglądu. Nieestetycznie wyglądające zęby mogą przyczynić się do powstawania blokad i zahamowań, które paraliżują nas w kontaktach z innymi ludźmi. To dlatego, tak ważne jest, żeby dbać o swoje uzębienie i zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby uśmiech prezentował się jak najlepiej. Nierówne, pożółkłe zęby niestety dodają nam również lat, przez co tracimy dobry humor i optymizm życiowy. Jeśli jesteś w momencie, w którym własne uzębienie potrafi skutecznie zepsuć Ci nastrój i jest powodem Twojego wstydu, a także odrętwienia w relacjach z otoczeniem, to znaczy, że przyszła pora na zmiany! Dziś podpowiadamy jak sprawić, żeby Twój uśmiech był prawdziwy, bez cienia wątpliwości, czyli innymi słowy, jakimi metodami, możesz osiągnąć stan zadowolenia z wyglądu własnych zębów. Przeczytaj, kilka naszych wskazówek i dowiedz się więcej!

Zmień kolor na lepszy, czyli zdecyduj się na wybielanie zębów

Nie zawsze naturalna barwa, jaką mają zęby jest idealnie biała. Częściej zdarza się, że uzębienie jest nieco ciemniejsze. W przypadku, kiedy kolor Twojego uśmiechu pozostawia wiele do życzenia, warto zastosować profesjonalne wybielanie zębów. Dobrze jest czynność tą powierzyć w ręce specjalistów w gabinecie stomatologicznym, ponieważ zmiana koloru uzębienia na własną rękę, może skończyć się uszkodzeniem szkliwa. Jak informują eksperci z ORTOFAN Clinic w Warszawie, odpowiednio wykonany zabieg, może rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów, podczas jednej wizyty. Lekarz stosuje specjalny żel, który stosownie do kondycji zębów, zostaje we właściwym momencie usunięty. Istnieje również inny sposób na wybielanie zębów, polegający na tym, że pacjent dostaje indywidualnie przygotowane nakładki, do samodzielnego stosowania w domu. Tego rodzaju rozjaśnianie wymaga codziennego noszenia nakładek wypełnionych żelem, przez kilka godzin dziennie lub w nocy i trwa dwa tygodnie. Kuracja przebiega pod kontrolą lekarza stomatologa, dzięki czemu rozjaśnianie jest bezpieczne. Efekty są rewelacyjne i utrzymują się około dwóch lat!

Wyprostuj swoje zęby

Jeśli masz wadę zgryzu, Twoje zęby są różnej wielkości, a pomiędzy nimi znajdują się szpary, z pewnością należy rozważyć korekcję uzębienia. Aparat ortodontyczny jest pomocną alternatywą w takich sytuacjach. Leczenie wymaga cierpliwości, ale później będziesz cieszyć się cudownymi, prostymi i własnymi zębami. Pomyśl o tym, zwłaszcza, że istnieje szereg innowacyjnych technik, które zostały stworzone z myślą o przyspieszeniu leczenia. Wśród nich znajduje się piezochirurgia, czyli cięcie mikrometryczne kości, dzięki czemu zęby szybciej przemieszczają się na właściwe miejsce. Ponadto, istnieje także system AcceleDent, który poprzez delikatną wibrację zębów oraz otaczających je kości, przyczynia się do przyspieszenia przesuwania się uzębienia nawet o pięćdziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego leczenia! Co ciekawe, aparat ortodontyczny to nie jedyne rozwiązanie na nierówne zęby czy krzywy zgryz. Obecnie popularną metodą korekcji uzębienia są przezroczyste nakładki na zęby, które są praktycznie niewidoczne i można je zdejmować w dowolnym momencie!

Uzupełnij braki w uzębieniu w jeden dzień – licówki, korony, mosty, protezy

Nie zawsze naturalne zęby udaje się utrzymać w dobrej kondycji, czasem musimy nawet je stracić. Przyczyny mogą być różne – zbyt późno leczona próchnica, paradontoza, a także wypadki i urazy, na które nie mamy wpływu. W niektórych przypadkach, konieczna okazuje się więc odbudowa protetyczna. Obecnie stomatologia posiada nowoczesne narzędzie, jakim jest komputerowy system CEREC, który umożliwia wykonanie perfekcyjnie przygotowanych, pełnoceramicznych uzupełnień, w ciągu jednej wizyty. Licówki, korony, mosty, protezy, a także wypełnienia typu onlay, inlay czy overlay powstają więc w oszałamiająco krótkim czasie, bez wycisków i stresu, związanego z długotrwałym oczekiwaniem na odbudowę uzębienia.

Więcej informacji o nowoczesnych metodach leczenia stomatologicznego, znajdziesz na stronie ORTOFAN Clinic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ