Dlaczego mamy zmarszczki?

Zmarszczki to sygnał starzenia się skóry. Z wiekiem traci ona swoją jędrność i zaczyna się marszczyć. Jest to coś, z czym spotka się każdy z nas. Najpierw pojawiają się pod oczami, ponieważ tam skóra jest najcieńsza. Następnie można je zauważyć w kącikach oczu lub na czole. Zaczynają występować już około 25. roku życia.

Narażone na nie, są te części twarzy, które często marszczymy i które biorą czynny udział w mimice naszej twarzy. Stąd właśnie biorą się zmarszczki na czole, zmarszczki mimiczne i wokół ust. Jednak zmarszczki nie pojawiają się tylko na twarzy, ale na innych partiach ciała, takie jak szyja, czy dłonie.

Czy mamy wpływ na to jak szybko pojawiają się u nas zmarszczki?

Tak. Nie jest to proces zupełnie niezależny od nas. Na powstawanie zmarszczek ma jednak wpływ coś więcej niż naturalny proces starzenia się oraz marszczenia twarzy. Na wczesne powstawanie zmarszczek są narażone osoby, które prowadzą niezdrowy tryb życia oraz zapominają o tym, że skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na ich pojawienie ma również wpływ palenie papierosów, które nie tylko zawierają wiele toksyn, ale sprawiają, że palacze są narażenie na tak zwane „zmarszczki palacza”. Zmarszczki palacza pojawiają się wokół ust, przez często powtarzane marszczenie ust w trakcie palenia papierosów.

Jeśli poprzez pewne zachowania możemy przyspieszyć powstawanie zmarszczek, zachowania przeciwne mogą pomóc nam opóźnić proces starzenia się skóry. Warto jest zadbać o odpowiednią dietę, bogatą z warzywa i owoce, wystrzegać się żywności przetworzonej, która zawiera wiele chemikaliów. Należy też zadbać o aktywność fizyczną oraz nie narażać skóry na silne słońce bez nałożenia na nią kremu z filtrem.

Powinniśmy również wystrzegać się stresu, który przyspiesza powstawanie zmarszczek. Musimy dodatkowo pamiętać o właściwym nawilżaniu i pielęgnacji skóry. Jeżeli te sposoby nam nie wystarczają i chcemy pozbyć się zmarszczek dodatkowymi sposobami, warto sięgnąć po to, co oferuje nam medycyna estetyczna.

Zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów na redukcję zmarszczek, dzięki czemu każdy pacjent może wybrać sposób, który najbardziej mu odpowiada. Przykładem takich zabiegów jest usuwanie zmarszczek laserem albo wypełnianie ich różnymi roztworami.

Wypełnianie zmarszczek hydroksyapatytem wapnia- Radiesse

Warto poznać ten dość nowy sposób na zmarszczki. Radiesse to preparat, który wypełnia zmarszczki oraz zwiększa gęstość skóry. Poprawia też kontur twarzy i rozjaśnia ją. Profesjonaliści z kliniki Anvita, która jest jedną z klinik wykonującą ten zabieg, podkreślają, że skład Radiesse jest naturalny gdyż jest oparty na hydroaksypatycie wapnia, który jest obecny w naszych zębach i kościach. Jest on też alternatywą dla chirurgicznej redukcji zmarszczek. Radiesse jest stosowany do wygładzania zmarszczek marionetkowych, modelowania linii żuchwy, brody, a także policzków oraz dłoni. Można go również użyć do korekty nosa.

Radiesse- dla kogo?

Radiesse jest polecany dla osób, które:

  • mają widoczne zmarszczki i bruzdy
  • utraciły wyraźny kontur twarzy
  • utraciły gęstość skóry
  • mają opadniętą, zwiotczałą skórę
  • widoczne ubytki w objętości twarzy

Jak wygląda zabieg Radiesse?

Najpierw lekarz ocenia potrzeby pacjenta oraz wykonuje mapowanie twarzy by dostrzec kłopotliwe obszary. Przed zabiegiem można dostać znieczulenie, ale nie jest to konieczne, gdyż do produktu, którym wykonywany jest zabieg dodawany jest środek znieczulający. Zabieg jest wykonywany za pomocą igły lub kaniuli.

Efekty zabiegu

Efekty pojawiają się zaraz po zabiegu utrzymują się aż rok. Są nimi w zależności od potrzeb pacjenta, poprawa konturu twarzy, odzyskanie gęstości skóry, poprawa wyglądu nosa, czy policzków lub po prostu wyraźna redukcja zmarszczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ