Problem tzw. podwójnego podbródka dotyczy wielu kobiet, zwłaszcza tych walczących z nadprogramowymi kilogramami. Ta niedoskonałość w wyglądzie twarzy, przyczynia się do obniżonej samooceny i wpływa negatywnie na nastrój. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje nowoczesne rozwiązania tego typu defektów urody. Zdaniem specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki jednym z najskuteczniejszych zabiegów likwidujących drugi podbródek i ujędrniającym skórę jest lifting falami radiowymi Attiva. Na czym dokładnie polega ten zabieg i czy faktycznie gwarantuje trwałe, zadowalające efekty?

Zabieg Attiva a przyczyny podwójnego podbródka

Drugi podbródek to nic innego, jak nadmierne gromadzenie się pod brodą tłuszczu, wskutek czego owal twarzy przestaje być ładnie zarysowany (zaciera się granica twarzy z szyją). Co najczęściej powoduje podwójny podbródek, oprócz wspomnianej we wstępie nadwagi? Poza zbyt wysokim poziomem tkanki tłuszczowej w ciele, do pojawienia się drugiego podbródka przyczyniają się:

  • predyspozycje genetyczne,
  • nieprawidłowa postawa ciała (np. chodzenie z opuszczoną głową),
  • zaburzenia hormonalne.

Do tego popularnego defektu urody przyczynia się również postępujący proces starzenia – po 30 roku życia skóra szybko traci jędrność i elastyczność, staje się wiotka i nieestetycznie zwisa pod brodą, powodując kompleksy u kobiet. Na szczęście naukowcy wymyślili laser Attiva, który szybko i efektywnie rozbija nieestetyczne skupiska komórek tłuszczowych na twarzy, przywracając atrakcyjny wygląd, harmonijne rysy i ładny owal.

Attiva to innowacyjna metoda liftingu twarzy, która wykorzystuje fale radiowe. Urządzenie podczas swojej pracy podgrzewa (zakres temperatur 45 do 70°C) skórę i tkanki podskórne, prowadząc do ich obkurczenia oraz rozpuszczenia zbędnej tkanki tłuszczowej pod brodą. Znieczulenie miejscowe sprawia, że pacjentka nie odczuwa bólu. Czas zabiegu, to około 30 minut. Krótki okres rekonwalescencji sprawia, że kobieta może wrócić do codziennego trybu życia, już po kilku dniach. Ten uniwersalny laser medyczny może nie tylko ujędrnić zwiotczałą skórę podbródka, ale też:

  • wyszczuplić sylwetkę,
  • spłycić blizny, bruzdy i zmarszczki,
  • wygładzić skórę,
  • zredukować rozstępy,
  • pobudzić tkanki do produkcji kolagenu i elastyny.

Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu falami radiowymi Attiva?

Lifting falami radiowymi nie jest polecany kobietom w ciąży, osobom z metalowymi implantami, rozrusznikami serca, chorym na nowotwory, zapalenie żył i tętnic. Uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym, niewydolność płuc i wątroby, czy choroba Sudecka, również stanowią wyraźne przeciwwskazanie do zabiegu Attiva.

Jak zapobiegać pojawianiu się drugiego podbródka?

Z pewnością należy zwrócić uwagę na swój sposób odżywiania (ograniczyć w diecie cukier, sól oraz alkohol) i zredukować wagę, jeśli odbiega od normy. Warto też uprawiać regularnie aktywność fizyczną, wykonywać ćwiczenia, które ujędrnią skórę szyi i zapobiegną gromadzeniu się pod brodą tłuszczu. Pomocne może być również korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej poprawiających napięcie i elastyczność skóry.

Podsumowując, jeśli chcesz obkurczyć zwisający podbródek, wyszczuplić twarz, poczuć się pięknie i młodo bez ryzyka, wyrzeczeń i dotkliwego bólu – zabieg Attiva (lifting falami radiowymi RF) z pewnością spełni Twoje oczekiwania i pomoże w osiągnięciu tego celu.

Więcej przydatnych informacji na temat rewolucyjnego termoliftingu skóry laserem Attiva oraz innych, wartych przetestowania zabiegów, znajdziesz na stronie internetowej: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/womenbeauty.pl/public_html/klinikamiracki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ