Bolesny, inwazyjny, nieprzyjemny? Nie! Wciąż pojawiają się nowe zabiegi medycyny estetycznej jak Onda czy Endermologia, które nie tylko nie bolą, ale mogą być nawet przyjemne.

Tego typu opinie o endermologii pojawiają się wśród pacjentów, którym znudziły się już tradycyjne masaże. Niektórzy lubią lekkie masowanie pleców. Inni tymczasem czują efekt dopiero wtedy, gdy masażysta mocno uciska ich skórę. Takim osobom jeszcze bardziej podoba się endermologia. W opinii tych, którzy mają ją za sobą, podciśnieniowe zasysanie skóry można porównać z intensywnym masażem i uznać za przyjemne.

Kogo zadowolą efekty endermologii?

W Klinice Miracki w Warszawie można usłyszeć, że endermologia jest chętnie wybierana właśnie z uwagi na bezbolesność. Nie bez znaczenia jest też niski koszt pojedynczego zabiegu. Cenę endermologii można porównać z wizytą u kosmetyczki, więc może sobie na nią pozwolić większość osób. To jeden z przełomów w medycynie estetycznej, która jeszcze do niedawna oferowała w większości droższe, dostępne tylko dla niektórych zabiegi. Jeśli chodzi o efekty, endermologia pozwala na:

  • zmniejszenie cellulitu
  • zapobiegnięcie pojawienia się cellulitu np. w ciąży czy po niej
  • wzmocnienie, nadanie sprężystości skórze
  • wygładzenie skóry
  • pobudzenie produkcji kolagenu

Warto pamiętać, że każdy masaż, szczególnie ten intensywny, podciśnieniowy, poprawia metabolizm. Tym samym regularne poddawanie się zabiegowi endermologii może wspomagać w uzyskaniu i zachowaniu szczupłej sylwetki.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Endermologia będzie idealna:

  • na tydzień przed urlopem, by mieć piękniejszą figurę i skórę na plaży;
  • przed ważnym wydarzeniem, imprezą – dla wysmuklenia i odprężenia;
  • przed i po ciąży – dla poprawy jędrności skóry i minimalizacji cellulitu;
  • w trakcie diety i po niej ,by zapobiec pojawianiu się obwisłej skóry.

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zwracają uwagę, że endermologia należy do tych zabiegów, które można wykonywać przez cały rok. Nie ma też zbyt wielu przeciwwskazań, jak w przypadku chirurgicznego odsysania czy usuwania tłuszczu. Należą do nich właściwie tylko nowotwory, przyjmowanie leków rozrzedzających krew lub choroby mające wpływ na krzepliwość krwi, żylaki i ciąża.

Inne metody bezbolesnego pozbywania się tłuszczu

Cena endermologii w porównaniu z tradycyjną chirurgią plastyczną ciała jest wyjątkowo niska. Wśród innych zabiegów, które też są bezbolesne i tańsze niż usługi chirurgia, można wymienić np. mikrofale i radiofrekfencje. Onda to zabieg oparty na mikrofalach. W przypadku zabiegów mechanicznych niektóre tkanki wokół tkanki tłuszczowej mogą zostać podrażnione lub uszkodzone. Stąd siniaki po liposukcji. W przypadku zabiegu mikrofalami, takiego jak Onda, mikrofale trafiają tylko bezpośrednio w tkankę tłuszczową, rozpuszczając ją. Pacjent nie czuje nic poza delikatnym mrowieniem.

Accent i inne metody na cellulit

Zabiegi falami radiowymi opierają się na podgrzaniu skóry. W efekcie zostaje ona pobudzona do produkcji kolagenu, a przy tym jest możliwe miejscowe rozpuszczenie tłuszczu. Metoda Accent podobnie jak endermologia służy nie tylko do pozbywania się tłuszczu, ale też cellulitu. Podobne zastosowanie mają metody oparte na lipolizie iniekcyjnej. W trakcie zabiegu pod skórę wpuszczane są wówczas określone substancje, mające najczęściej rozpuścić tłuszcz. Wykorzystywane są do tego cienkie igły, więc trzeba liczyć się z bólem, drobnymi śladami i siniakami, ale to wciąż o wiele mniej bolesne od operacji plastycznej czy liposukcji. Nie trzeba też przechodzić rekonwalescencji i obawiać się skutków ubocznych. Do tych metod należą np. Alydia, Nithya czy Karboksyterapia, w ramach której wstrzykuje się dwutlenek węgla.

Każdą z tych metod można wypróbować w Klinice Miracki w Warszawie: www.klinikamiracki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ