Aby wykonać perfekcyjny makijaż, potrzebujemy różnych kosmetyków i akcesoriów do ich nakładania. Niestety często zapominamy o tym, że o pędzle czy gąbeczki również należy odpowiednio dbać i regularnie je czyścić. Pielęgnacja tych akcesoriów jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala na utrzymanie higieny podczas wykonywania makijażu.

Popularne akcesoria do makijażu

Różnego rodzaju akcesoria kosmetyczne są niezbędne do zrobienia perfekcyjnego makijażu. Bogatą ofertę tych przedmiotów znajdziemy na stronie drogerii internetowej ekobieca.pl.

Rodzaje pędzli:

  • pędzle do nakładania pudru,
  • pędzle do nakładania różu,
  • pędzel do podkładu,
  • pędzle do aplikacji cieni.

Pędzel typu miotełka doskonale sprawdzi się do pudru, bronzera lub rozświetlacza. Delikatnym omiatającym ruchem pozwala nałożyć ulubione kosmetyki w odpowiednich ilościach.

Pędzel do podkładu powinien być zaokrąglony lub płaski. Ten rodzaj ułożenia włosia sprawdzi się do rozprowadzania płynnych i kremowych podkładów kryjących.

Pędzle do nakładania różu i kosmetyków brązujących są zazwyczaj cieńsze, umożliwiają przez to precyzyjną aplikację.

Najcieńsze pędzle z krótkim i delikatnym włosiem dedykowane są do nakładania cieni na powieki.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu każdego dnia mają kontakt z naszą skórą, dlatego pozostają na nich, m.in. martwy naskórek czy sebum. Poza tym naturalne jest, że się brudzą, ponieważ nakładamy nimi różne kosmetyki. Ważne zatem, aby regularnie czyścić pędzle – najprostszym sposobem jest umycie ich raz w tygodniu w letniej wodzie z mydłem. W celu usunięcia wszelkich zabrudzeń z pędzli, można także zakupić specjalistyczny preparat do ich dezynfekcji. Jest on bardzo wygodny w użyciu, ponieważ cała procedura polega tylko na trzykrotnym spryskaniu nim pędzli. Taki preparat posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie pozostałości po kosmetykach zostaną skutecznie usunięte i zabezpieczone przed rozwojem drobnoustrojów. Specjalistyczny płyn do mycia i dezynfekcji pędzli znajdziemy na stronie drogerii internetowej ekobieca.pl.

Gąbka do makijażu

Gąbeczki do makijażu są nowoczesnym i bardzo wygodnym sposobem na nałożenie nieskazitelnego i dokładnego makijażu. Za jej pomocą można aplikować podkład w płynie, musie, kompakcie, puder sypki czy korektor. Jej ogromną zaletą jest tworzenie warstwy makijażu bez żadnych smug i nierówności. Ostatnio najbardziej popularna jest charakterystyczna gąbeczka Beauty Blender, której eliptyczny kształt zapewnia precyzyjne nakładanie kosmetyków. Dzięki braku ostrych krawędzi oraz szerokiej podstawie umożliwia ich wygodne aplikowanie na czole, policzkach i brodzie oraz w trudno dostępnych miejscach, takich jak kąciki oczu czy skrzydełka nosa.

Jak czyścić gąbkę do makijażu?

Gąbeczkę należy czyścić w delikatnym żelu do mycia twarzy lub dziecięcym szamponie. Najlepiej jednak zakupić do tego specjalny płyn blendercleanser, który odpowiednio zadba o tworzywo, z którego wykonana jest gąbeczka.

Pamiętajmy, że brudne akcesoria do makijażu są siedliskiem różnych drobnoustrojów, dlatego mogą powodować powstawanie na naszej skórze zmian w postaci krost czy zaskórników. Dobrej jakości kosmetyki, ale także zadbane przedmioty do ich nakładania są gwarancją perfekcyjnego makijażu. Bądź profesjonalną ekspertką od swojej urody!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ