Choć lato minęło, wielu z nas chciałoby pozostać jeszcze w klimacie wakacyjnych wspomnień. Słoneczne dni sprawiają, że nasza skóra jest lepiej odżywiona, wygląda młodziej i piękniej. Co jednak, gdy po upałach pozostała jedynie (niewielka już) opalenizna? Jak powrócić do minionych chwil?  Idealnym rozwiązaniem będą egzotyczne kosmetyki, wprowadzające w letni nastrój!

Mydło rodem z Afryki

Dudu-Osun Black Soap Tropical to mydło wyjątkowe. Nie jest, jak inne produkty o podobnej konsystencji, wytwarzane w sposób chemiczny. Jego cechą charakterystyczną jest właśnie miejsce wytwarzania. Jak zaznaczają eksperci z portalu Ekobieca.pl, Dudu-Osun to oryginalne czarne mydło, wytwarzane ręcznie przez mieszkańców Afryki Zachodniej, zgodnie z recepturą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu posiada idealny ciemny kolor i charakterystyczny kształt i zapach. Jest także bardzo trwałe i wydajne, przez co możemy cieszyć się nim dłużej. Wpływ na to będą miały także warunki przechowywania kosmetyku – należy unikać wilgoci oraz bardzo nasłonecznionych miejsc, a mydło będzie służyło przez dłuższy czas.

Wyróżniające składniki

Ważące zaledwie 150 gramów afrykańskie mydło posiada wiele zalet. Jedną z nich jest odpowiedni dobór składników, które odznaczają się wyjątkowością pochodzenia oraz specyfiki. Specyfik ten ceniony jest na świecie ze względu na antybakteryjne oraz lecznicze właściwości. W jego skład wchodzą:

 • sproszkowane drzewo Osun,
 • strąki drzewa kakaowego,
 • liście palmowe,
 • naturalna gliceryna,
 • witamina A i E,
 • antyoksydanty.

Specyfika  Dudu-Osun Black Soap Tropical sprawia, że jest ono jednym z niewielu mydeł na rynku w 100% stworzonym z roślinnych  składników. Nie zawiera konserwantów czy sztucznych substancji zapachowych lub barwników. Przez to nie posiada jednolitego koloru. Mimo że jest ono czarne, w jego strukturze możemy zobaczyć także odcienie brązu. Wyglądem afrykański specyfik przypomina tradycyjną mydlaną kostkę, jednak w użyciu odznacza się miękkością oraz wytwarzaniem dużej ilości piany.

Zastosowanie i przeciwwskazania

Specjaliści z Ekobieca.pl zazanczają, że Dudu-Osun Black Soap Tropical to także kosmetyk, dzięki któremu nasza skóra:

 • będzie odpowiednio oczyszczona,
 • poddana zostanie peelingowi,
 • będzie gładka i jędrna,
 • pozostanie zdrowa,
 • odpowiednie nawilżenie zapobiegnie jej nadmiernemu wysuszaniu.

Afrykański specyfik – mimo oryginalnego koloru – nie powoduje także przebarwień skórnych, zachowując równomierny koloryt ciała. Ma także wpływ na opóźniania procesu starzenia się skóry. Jego zastosowanie czyni ją bardziej ujędrnioną i sprężystą, dając zarazem efekt odmładzania. Najlepiej stosować je do mycia twarzy i ciała, wmasowując delikatnie w poszczególne miejsca. W przypadku osób posiadających problemy z łupieżem, zalecane jest także używanie mydła przed umyciem włosów i skóry głowy tradycyjnym szamponem.

Nie ma szczególnych przeciwwskazań do stosowania egzotycznego specyfiku. Dudu-Osun, polecane jest jednak przede wszystkim osobom, odznaczającym się cerą wrażliwą i delikatną, posiadającym problemy skórne. Dobrze służyć też będzie w przypadku wyprysków czy przetłuszczania się naskórka. Dzięki niemu będziemy cały czas czuć się świeżo i komfortowo, przez co przypominać nam ono będzie o upalnych chwilach.
Więcej informacji na temat afrykańskiego mydła znaleźć można na stronie: http:/usr/home/jarodbartenders/domains/womenbeauty.pl/public_html/www.ekobieca.pl/product-pol-30381-Dudu-Osun-Black-Soap-Tropical-Czarne-mydlo-afrykanskie-150g.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ