Endermologia, czyli naturalna metoda mechanicznej stymulacji komórek skóry, mięśni i tkanki łącznej (masaż próżniowy), to jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wpływa na to przede wszystkim całkowita bezinwazyjność i bezbolesność zabiegu, a także możliwość uzyskania doskonałych efektów terapeutycznych w modelowaniu sylwetki, usuwaniu cellulitu czy ujędrnianiu skóry. Endermologia jest zabiegiem, który rekomendują m.in. specjaliści z Bieńkowscy Clinic  w Bydgoszczy i Częstochowie, którzy dysponują w swoich gabinetach urządzeniem Endermolab – kilkukrotnie skuteczniejszym niż inne, niemedyczne metody endermologii. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na masaż podciśnieniowy!

Czym jest Endermolab i czemu służy?

Endermolab to urządzenie, którym specjaliści wykonują estetyczne, sportowe i lecznicze zabiegi w ponad 20 dostępnych programach. Zabiegi mogą obejmować praktycznie każdy obszar twarzy i ciała, a tym samym zwalczać różne rodzaje skórnych niedoskonałości. Podczas badań zostało udowodnione, że masaż przy pomocy urządzenia Endermolab to jedna ze skuteczniejszych metod zwalczania nadmiernej tkanki tłuszczowej, cellulitu, obrzęków, wiotkości skóry oraz innych objawów jej starzenia. To metoda przynosząca trwałe i szybkie efekty kompleksowej poprawy wyglądu skóry i sylwetki, a przy tym dodatkowo poprawiająca ogólne samopoczucie pacjenta. Specjaliści polecają zabiegi masażu próżniowego również osobom uprawiającym sport, w celu lepszego przygotowania organizmu do aktywności fizycznej lub szybszej regeneracji powysiłkowej. Endermologia będzie też stanowiła doskonałe uzupełnienie planowych lub wykonanych już zabiegów chirurgicznych, np. liftingu twarzy czy plastyki ciała.

Endermologia jako zabiegi na ciało

Urządzenie Endermolab umożliwia wykonanie zabiegu Lipomassage, które stanowi bezbolesną i bezinwazyjną technikę leczenia uwięzionego tłuszczu. Zabieg przynosi bardzo widoczne i trwałe efekty, a przy tym jest po prostu przyjemny dla pacjenta. Endermologia jako zabieg na ciało doskonale radzi sobie z eliminacją nierówności i wygładzaniem powierzchownej warstwy tłuszczu, co prowadzi nie tylko do wyszczuplenia, lecz także zmniejszenia cellulitu. Opatentowane głowice LPG delikatnie oddziałują na tkankę tłuszczową, a jednocześnie pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, co przynosi efekt ujędrnienia skóry. Endermologia to jeden z najlepszych zabiegów modelujących sylwetkę, który nie naraża pacjenta na ból, długi okres rekonwalescencji i szereg niepożądanych skutków ubocznych, które pojawiają się w wyniku przeprowadzenia bardziej inwazyjnych terapii.  

Endermologia jako zabieg na twarz

Urządzenie Endermolab, dzięki specjalnej końcówce Endermolift, pozwala też na przeprowadzenie bezinwazyjnego i bezbolesnego liftingu twarzy. Podczas zabiegu dostarczane są do skóry mikroimpulsy, które przechodzą w głębsze warstwy skóry, wywołując biologiczną reakcję fibroblastów i stymulując produkcję nowych włókien kolagenu oraz elastyny. Zabieg prowadzi nie tylko do wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia skóry, lecz także likwidacji podwójnego podbródka czy obrzęków, które pojawiają się coraz częściej wraz z postępującym procesem starzenia skóry.

Więcej informacji o:  zabiegu endermologii i urządzenia Endermolab w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstchowie 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ