Osoby, które mają za sobą wiele zabiegów koloryzacyjnych wiedzą, jak dramatyczne skutki może mieć farbowanie włosów tanimi, kiepskimi farbami. Spalone końcówki, nierównomierne pokrycie, albo rudy zamiast blondu – to wszystko bardzo prawdopodobne scenariusze, gdy nie zważamy na jakość wybranej farby. Aby ich uniknąć, warto porównać ze sobą różne rodzaje farb, a przede wszystkim zdecydować się na te używane i polecane przez specjalistów.

Dlaczego warto zdecydować się na farby fryzjerskie?

  • Podczas gdy każda marka farb drogeryjnych proponuje kilka podstawowych i niewiele niestandardowych kolorów, profesjonalne farby oferują paletę kolorów, które nie różnią się od siebie tylko nazwą, jak bywa w przypadku farb znanych, komercyjnych marek.
  • Wybierając farbę fryzjerską, mamy gwarancję jakości – nie zapewnia nas o niej tylko reklama i  uśmiechnięta modelka z etykiety, ale uznanie i pozycja na rynku fryzjerskim.
  • Nie bez powodu kolor po wizycie u fryzjera utrzymuje się dłużej niż po farbowaniu w domowej łazience. Farby fryzjerskie mają gwarancję trwałości zgodnej z tym, co obiecuje producent.
  • Farby te zawierają składniki ochronne, które nie pozwolą koloryzacji pogorszyć kondycji włosów. Zmiana koloru włosa to duża ingerencja, do której należy podejść ze szczególną ostrożnością.
  • Brak rozbieżności koloru końcowego z kolorem na opakowaniu – wysoka jakość farb fryzjerskich wiąże się również z tym, że przekłamują obiecywanego koloru.
  • Łatwa dostępność – często wybieramy farby z drogerii tłumacząc się tym, że są one łatwo dostępne; wystarczy przejść się do odpowiedniego punktu i wziąć produkt z półki. Tymczasem farbę fryzjerską możemy zamówić do domu jednym kliknięciem, bez wychodzenia z domu, gdyż są one dostępne głównie online. Przy okazji możemy również zapoznać się z opiniami i komentarzami innych użytkowników.

Farby fryzjerskie Matrix i ich rodzaje

Profesjonalne farby do włosów to wybór dla osób ceniących najwyższą jakość i produkty warte swojej ceny. Takie właśnie są farby fryzjerskie Matrix.  W swojej ofercie firma Matrix ma wiele produktów, które wypuszczane są w skonkretyzowanych liniach, dopasowanych do konkretnego rodzaju włosów – tak też jest z farbami. Każda farba oprócz trwałego koloru i dokładnego pokrycia niesie ze sobą dodatkowy efekt. Wśród farb fryzjerskich Matrix znajdziemy między innymi:

  • Matrix Blond Ultim8 – profesjonalny produkt o innowacyjnej formule, który odbudowuje i wzmacnia mostki dwusiarczkowe, zerwane podczas zabiegów koloryzujących i chemicznych. Pomaga w ochronie mostków nie obniżając przy tym stopnia rozjaśniania.
  • Matrix SoColor Beauty – oferuje szeroką paletę odcieni kolorów brąz oraz blond dla podkreślenia istniejącego koloru. Każdy pigment posiada odpowiednio przygotowaną bazę dla maksymalnego pokrycia siwizny. Dzięki innowacyjnej technologii farba bez problemu wnika we włosy i zapewnia im intensywny, trwały kolor o zniewalającym blasku. Dotyczy to nawet osób, u których siwe włosy stanowią ponad 50% fryzury. Koloryzacja za pomocą farb Matrix SoColor Beauty jest trwała i gwarantuje pełny wymiar koloru za każdym razem.
  • Matrix ColorGraphics LIFT&TONE – system ColorGraphics rozjaśnia włosy do 6 tonów. Umożliwia jednocześnie stopniowanie koloru

Działanie utleniaczy i amoniaku zawartych w niektórych zwykłych farbach ma fatalny wpływ nie tylko na wygląd włosów, ale również dla zdrowia. Część farb może zawierać substancje rakotwórcze takie jak azobarwniki, związki halogenoorganiczne i rezorcynę. Nie warto ryzykować swojego stanu zdrowia, gdy można sięgnąć po sprawdzony i bezpieczny produkt.

Więcej o profesjonalnych farbach fryzjerskich znajdziemy na www.matrixprofessional.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ