Wkroczenie w XXI wiek wiąże się z wykorzystaniem technik komputerowych w praktycznie wszystkich obszarach medycyny. Nowoczesne technologie przyczyniają się również do komfortowego i o wiele szybszego niż dotychczas leczenia stomatologicznego oraz ortodontycznego. Współczesna protetyka także może pochwalić się fenomenalnymi nowinkami, które są od niedawna dostępne w Polsce. Jedną z nich jest innowacyjny system CEREC, który umożliwia wykonanie wysokiej jakości uzupełnień protetycznych, takich jak licówki, korony, mosty, wypełnienia typu onlay, inlay, overlay czy protezy, zaledwie w jeden dzień!

Czym jest system CEREC?

CEREC to system CAD/CAM, który składa się ze skanera wewnątrzustnego oraz frezarki. Skaner pełni funkcję pobierania wirtualnego wycisku, służącego jako wzór do stworzenia dowolnego, potrzebnego uzupełnienia zębów. Kamera ma za zadanie sfotografowanie uzębienia pacjenta, dzięki czemu lekarz może przeanalizować oraz zaplanować leczenie. Natomiast frezarka służy do fizycznego wykonania zaprojektowanej komputerowo pełnoceramicznej odbudowy brakującego uzębienia. Jak potwierdzają eksperci z kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic w Warszawie, CEREC to rewolucyjny sposób na wykonanie uzupełnień protetycznych, który pozwala na stworzenie perfekcyjnej odbudowy w ciągu jednego dnia.

CEREC – protetyka 3D, która służy poprawie uzębienia

Piękne zęby są źródłem naszej dumy i zadowolenia. Niedoskonałe uzębienie rodzi z kolei frustrację oraz kompleksy. Sprawia, że niechętnie się uśmiechamy. Protetyka 3D rozwiązuje te przykre problemy w ciągu jednej wizyty, bez konieczności pobierania tradycyjnych wycisków oraz stosowania uzupełnień tymczasowych. Dzięki komputerowemu systemowi CEREC, pacjenci zyskali niesamowity komfort psychiczny i ekspresową pomoc w nagłych sytuacjach, związanych z utratą zębów.

Jak działa system CEREC?

Najpierw zęby osoby leczonej są zeskanowane, w celu stworzenia wirtualnego wycisku. Potem lekarz tworzy wizualizację nowego uzębienia i dobiera kolor, idealnie pasujący do pozostałych zębów pacjenta tak, żeby wyglądało naturalnie. Na tym etapie dalsze działania są konsultowane z osobą leczoną. Zatwierdzony projekt przechodzi w fazę fizycznego wykonawstwa za pomocą specjalnej frezarki. Następnie, w ciągu kilkunastu minut, urządzenie wycina w bloczku ceramicznym uzupełnienie. Potem lekarz umieszcza nową odbudowę i cementuje ją w ustach pacjenta.

Licówki, korony, mosty, protezy – teraz i kiedyś

Dotychczas, w sytuacji kiedy uzębienie wymagało uzupełnienia protetycznego, pacjent musiał wykonywać tradycyjny wycisk i czekać na odbudowę kilka lub kilkanaście dni. W tym czasie lekarz wykonywał uzupełnienie tymczasowe. Dzisiaj, dzięki systemowi CEREC, możliwości całkowicie się zmieniły, dając ogromny komfort zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Obecnie nowe zęby nie wymagają już wycisków, a jedynie sfotografowania. Natomiast wszelkie odbudowy, niezależnie od stopnia ich skomplikowania, wykonywane są w ciągu jednego dnia. Ponadto, są wykonane niezwykle precyzyjnie i w konsultacji z osobą leczoną, co praktycznie wyklucza pomyłki oraz niezadowolenie z końcowych efektów leczenia.

Dla kogo szczególnie polecany jest system CEREC?

System CEREC jest polecany wszystkim tym, którzy borykają się z problemem braków w uzębieniu, a także szparą między zębami, nierównościami, przebarwieniami oraz różnego rodzaju zniszczeniami zębów. Poza tym, to również doskonałe rozwiązanie dla osób po leczeniu endodontycznym. Rewelacyjne efekty tego nowoczesnego systemu dedykowane są również tym, którzy myślą o wykonaniu implantów, mostu czy protezy.

Smile Design Clinic w Warszawie – kliknij i dowiedz się więcej o systemie CEREC!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ