Problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej mogą być widoczne nie tylko na ciele, ale także twarzy. Wówczas problem taki staje się jeszcze bardziej uciążliwy, ponieważ jest on niemalże niemożliwy do ukrycia pod warstwami kolejnych ubrań. Szczególnie popularną przypadłością związaną z nadmiarem tkanki tłuszczowej jest podwójny podbródek. Jest to popularna nazwa na występujący nadmiar tkanki tłuszczowej, a także charakterystyczną obwisłość skóry, która występuje pod brodą. Drugi podbródek nie jest łatwo zredukować. Istnieją jednak zabiegi medycyny estetycznej, które w łatwy i trwały sposób pozwalają się go pozbyć. Przykładem takiego zabiegu jest kriolipoliza na twarz. Sprawdź, jak z jej pomocą raz na zawsze usunąć problem z drugim podbródkiem. 

Podwójny podbródek – dlaczego się pojawia?

Drugi podbródek czy tzw. podwójny podbródek to przypadłość, która polega na nadmiarze tkanki tłuszczowej oraz zwiotczałej skóry w okolicach podbródka. Pojawia się on u osób otyłych, ale nie tylko – na tę przypadłość mogą cierpieć także osoby szczupłe. Podwójny podbródek pojawić się może także u osób starszych wraz z procesami starzenia się i wiotczenia skóry, następujące na skutek osłabienia włókien elastynowych oraz ubytku kolagenu w skórze. Podwójny podbródek pojawia się także przy gwałtownych, dużych wahaniach wagi, które powodują, że skóra staje się obwisła. Bardzo często problemy z podwójnym podbródkiem są także uwarunkowane genetycznie.

Kriolipoliza co to takiego ?

Kriolipoliza jest zabiegiem, który służy do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Wykorzystywana jest ona między innymi do usuwania nadmiaru tłuszczu z podbródka, ale też z okolic ud, bryczesów, pleców, ramion, brzucha. Jej działanie oparta jest na działaniu niskiej temperatury na komórki tłuszczowe. Kriolipoliza dzięki wykorzystywanej technologii pozwala na oddziaływanie na powierzchnię skóry oraz warstwy tkanki podskórnej.

Kriolipoliza – na czym polega zabieg?

Zabieg kriolipolizy polega na “schładzaniu” tkanki tłuszczowej do bardzo niskiej temperatury, która sprawia, że komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi i mogą w sposób naturalny zostać usunięte z organizmu dzięki fizjologicznym procesom. Dodatkowo taka niska temperatura sprzyja stymulacji skóry do produkcji włókien kolagenowych oraz wiązań elastynowych, które odpowiedzialne są za utrzymanie jędrności i elastyczności skóry. Przed wykonaniem właściwego zabiegu zazwyczaj przeprowadzane jest specjalne USG, którego zadaniem jest dokonanie pomiaru grubości tkanki tłuszczowej na obszarze zabiegowym. Taki pomiar pozwala idealnie do potrzeb pacjenta dopasować parametry zabiegowe, gwarantując jednocześnie najwyższą efektywność zabiegu oraz jego komfort i bezpieczeństwo.

Kriolipoliza z falą akustyczną

Aby osiągnąć jeszcze większą skuteczność kriolipolizę można wykonywać w połączeniu z falą akustyczną. Jak wskazują specjaliści z warszawskiej kliniki medycyny estetycznej Beauty Skin, takie połączenie kriolipolizy z falą akustyczną jest jeszcze bardziej efektywne, ponieważ zastosowanie fali stymuluje organizm do pozbywania się uwolnionego tłuszczu w trakcie zabiegu, a także wspomaga procesy regeneracyjne tkanek.

Kriolipoliza na twarz – dla kogo?

Kriolipoliza jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, który wykorzystywany może być w leczeniu wielu przypadłości. Jedną z nich jest właśnie podwójny podbródek. Jest to idealny zabieg dla osób dojrzewających, zmagających się ze zwiotczałą skórą lub dla cierpiących na nadwagę.

Dowiedz się więcej na temat redukcji podwójnego podbródka w warszawskiej Klinice Beauty Skin i ciesz się idealnym kształtem twarzy nawet w dojrzałym wieku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ