Na przedwczesne powstawanie zmarszczek szczególnie narażone są kobiety z suchą skóra i palaczki wyrobów tytoniowych. Niestety kremy przeciwzmarszczkowe penetrują tylko do powierzchownych warstw naskórka i nie wykazują skuteczności w walce z głębokimi zmarszczkami, natomiast zabiegi chirurgii plastycznej, mimo udokumentowanych rezultatów, często wiążą się z powikłaniami, co zniechęca wiele kobiet do ich stosowania. Eksperci z Kliniki Esteticmed w Bydgoszczy i Częstochowie opowiadają, jak wygląda zabieg i komu jest zalecany.

Pelleve – Przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu wykorzystywana jest energia fal radiowych. W temperaturze ok. 45 stopni C, fibroblasty produkują nawet 10 razy więcej kolagenu. Pellevé pozwala na podwyższenie temperatury w skórze właściwej nawet do 65 stopni C, dzięki czemu zwiotczałe włókna,tworzące zmarszczki, ulegają obkurczeniu, a fibroblasty przyspieszają produkcję nowych włókien kolagenowych. W efekcie skóra staje się bardziej napięta i gładsza, a zmarszczki są spłycone. Zaawansowana technologia Cool-Gel korzysta z żelu zamrażającego do chłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry, co minimalizuje doznania bólowe i sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia i trwa krócej. Co więcej, ze względu na nieinwazyjny charakter procedury, nie wymaga ona przedłużonej hospitalizacji ani długiego okresu rekonwalescencji – pacjent po zabiegu może od razu wrócić do codziennych zajęć.

Pelleve – wskazania do zabiegu

Zabieg może być wykorzystywany do ujędrnienia okolic twarzy:  “kurzych łapek”, zmarszczek wokół ust, zmarszczek na szyi, a także do wysmuklenia ciała: okolic  brzucha, wewnętrznych i zewnętrznych części ud, pośladków, kolan, a nawet grzbietów dłoni. Lekarze z Kliniki Esteticmed szczególnie polecają Pelleve przy obwisłym podbródku – technika ta pozwala pozbyć się nadmiaru skóry i wymodelować owal twarzy.

Pelleve – rezultaty

Po zabiegu może występować niewielkie zaczerwienienie naskórka, które ustępuje zazwyczaj od razu po zabiegu, u osób z wrażliwą skórą może utrzymywać się do 2 dni. Do czasu zaniku rumienia przed wyjściem z domu zaleca się stosowanie kremu z filtrem a także delikatną pielęgnację podrażnionej skóry. Wiele pacjentek zauważa poprawę jędrności skóry już po pierwszym zabiegu Pelleve. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 2-4 zabiegów w odstępach około 30 -dniowych. Neokolagenogeneza, czyli proces tworzenia nowego kolagenu, rozpoczyna się w ciągu miesiąca po zabiegu i trwa nawet do pół roku – dopiero widoczne się efekty końcowe.Rezultaty utrzymują się do 24 miesięcy po zabiegu, warto pamiętać, że skóra nadal podlega procesom starzenia i ostatecznie może być konieczne wykonanie kolejnego zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ