Pomalowane, zadbane paznokcie to wizytówka kobiety. Nie koniecznie musisz iść do manikiurzystki, żeby móc się pochwalić pięknymi paznokciami. Dowiedz się, jak malować paznokcie jak profesjonalista i uniknąć problemu odpryskiwania lakieru!

Malowanie paznokci – przygotowanie

Zanim pomalujesz paznokcie, musisz zrobić małe przygotowania. Jeśli masz lakier na paznokciach, musisz oczywiście najpierw go zmyć zmywaczem do paznokci. Wybierz taki bez acetonu – mniej niszczy płytkę paznokcia. Jeśli nie masz pomalowanych paznokci i tak musisz je oczyścić. Wszelkie ślady kurzu, wilgoci czy tłuszczu sprawią, że lakier nie przylgnie dobrze do płytki paznokcia. Świetnym sposobem na dokładne oczyszczenie paznokci jest lekkie szorowanie ich szczoteczką do zębów i mydłem.

Usuwanie skórek i polerowanie paznokci

Najpierw musisz odsunąć lub przyciąć nadmiar skórek przy paznokciach. Będzie to łatwiejsze, jeśli wcześniej namoczysz ręce w ciepłej wodzie. Do usuwania skórek możesz użyć cążek. Jeśli mimo wcześniejszego namaczania dłoni, nadal jest Ci ciężko odsunąć skórki, skorzystaj z preparatu do usuwania skórek, np. Sally Hansen od ekobieca.pl. Następnie przytnij i wypoleruj paznokcie. Upewnij się, że są całkowicie suche, w przeciwnym razie możesz je uszkodzić!

Jak malować paznokcie? – krok po kroku

Żeby pomalować paznokcie i nie martwić się o odpryskujący lakier, musisz zaopatrzyć się w 3 produkty – bazę, lakier i top coat.

  • Baza do paznokci – lakier bazowy wygładzi powierzchnię paznokci, ochroni płytkę przed łamaniem, tworząc na jej powierzchni twardą, elastyczną powłokę, gotową do malowania kolorowym lakierem.
  • Lakier do paznokci – w takim kolorze, jaki chcesz. Trwały lakier do paznokci to nie tylko lakier hybrydowy. Świetnie się sprawdzają np. lakiery Golden Rose.
  • Top coat do paznokci – utrwala właściwy lakier do paznokci, nabłyszcza, pogłębia kolor, zabezpiecza powierzchnię paznokcia i zapobiega odpryskiwaniu lakieru.

Jak nakładać warstwy? Przede wszystkim zacznij od nałożeniu kropelki lakieru u podstawy paznokcia, następnie rozprowadzaj ją pędzelkiem w górę paznokcia. Po nałożeniu każdej warstwy pamiętaj, aby pozwolić jej całkowicie wyschnąć. Lepsze będą cieńsze warstwy niż grube – nie odpryskują później tak szybko. Pamiętaj też, aby nie nakładać lakierów tuż przy skórkach czy bokach paznokci. Wygląda to lepiej oraz pozwala uniknąć zabrudzenia skóry.

Trwały lakier – jak sprawdzić, czy lakier już wysechł?

Na pewno nie dotykaj palcem! Lekko przyłóż paznokieć do paznokcia – jeśli przylgną do siebie, lakier jeszcze nie wysechł. Chcesz, aby lakier szybciej wysechł? Zamocz palce w zimnej wodzie!

Malowanie paznokci – czyszczenie ewentualnych zabrudzeń

Po zakończeniu malowania paznokci powinnaś jeszcze usunąć ewentualnie zabrudzenia na skórze wokół paznokci. Możesz użyć do tego np. patyczka do czyszczenia uszu zanurzonego w zmywaczu do paznokci.

Jak dbać o paznokcie?

O pomalowane paznokcie trzeba dbać. Warto do zmywania zakładać gumowe rękawiczki, aby ochronić lakier przed odpryskiwaniem, kiedy paznokcie będą wilgotne. Co drugi dzień nakładaj warstwę szybkoschnącej warstwy top coatu, aby przedłużyć trwałość manicure’u i zwiększyć połysk lakieru. Aby utrzymać nawilżenie paznokci, nakładaj na nie i na skórki olejek do paznokci, np. Lovecoil od ekobieca.pl, a następnie krem do rąk.

Malowanie paznokci w domu wcale nie jest takie trudne! Wystarczy trochę praktyki i cierpliwości, żeby móc samodzielnie zadbać o wygląd swoich paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ