Wiele osób odczuwa lęk przed operacjami plastycznymi, dlatego coraz większą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej bez użycia skalpela. Są one chętniej wybierane również dlatego, że technologie używane w medycynie estetycznej są z roku na rok coraz doskonalsze i skuteczniejsze. Wśród cenionych ostatnio metod odmładzania warto zwrócić szczególną uwagę na zabiegi HIFU, które umożliwiają wykonanie nieinwazyjnego liftingu.

HIFU – lifting bez skalpela

HIFU to nowoczesna technologia, która polega na wykorzystaniu skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Fala akustyczna może wnikać na różne głębokości i wywoływać ruch komórek w tkankach. Pobudzone komórki zaczynają ocierać się o siebie i generować ciepło, co wywołuje mikropoparzenia wewnątrz tkanki. Nie są to jednak niebezpieczne poparzenia, a tylko mikroskopijne uszkodzenia, których celem jest pobudzenie procesu regeneracji. Najczęstszym zastosowaniem ultradźwięków HIFU są zabiegi odmładzające, głównie nieinwazyjny lifting twarzy. Skóra potraktowana ultradźwiękami zaczyna produkować większe ilości kolagenu, który odpowiada za jędrność i nawilżenie. W rezultacie skóra napina się, a zmarszczki stają się niewidoczne. Eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie polecają nieinwazyjny lifting HIFU nawet do tak trudno dostępnych miejsc, jak powieki – jest on całkowicie bezpieczny nawet dla bardzo delikatnej skóry w tych miejscach.

Zabiegi HIFU: Ultraformer III i Sono Queen

Nieinwazyjny lifting HIFU można wykonać za pomocą takich urządzeń, jak:

 • Ultraformer III – umożliwia wykonanie skutecznego jednorazowego zabiegu, który wyraźnie poprawia napięcie skóry w obrębie twarzy, podbródka lub większych obszarów ciała, np. brzucha, boczków, biustu lub dekoltu.
 • Sono Queen – posiada zróżnicowane kartridże, m.in. specjalną małą głowicę, która umożliwia wykonywanie nieinwazyjnego liftingu w okolicach oczu. Można za jej pomocą robić precyzyjne ruchy, aby zredukować kurze łapki czy zlikwidować problem opadającej powieki. 

W zasadzie oba urządzenia mają bardzo podobne działanie, gdyż wykorzystują tę samą technologię skoncentrowanych ultradźwięków HIFU. Różnią się jedynie kształtem i rodzajami głowic. Oba zabiegi pomagają osiągnąć spektakularne efekty w postaci:

 • redukcji zmarszczek,
 • uniesienia brwi,
 • likwidacji podwójnego podbródka, 
 • poprawienia owalu twarzy,
 • ujędrnienia skóry.

Dlaczego warto wybrać nieinwazyjny lifting HIFU?

Zabiegi wykonane za pomocą skoncentrowanych ultradźwięków HIFU mają wiele zalet:

 • są praktycznie bezbolesne, nie wymagają nawet zastosowania znieczulenia,
 • pierwsze efekty zabiegu widoczne są bezpośrednio po opuszczeniu gabinetu i narastają przez następne 2-6 miesiący,
 • zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, chociaż niektóre osoby decydują się na serię 2-3 zabiegów w kilkumiesięcznych odstępach,
 • zabiegi nie tylko usuwają niedoskonałości, ale też pobudzają naturalne procesy regeneracyjne w skórze, dlatego ich efekty utrzymują się wyjątkowo długo,
 • skóra zrewitalizowana po zabiegach HIFU znacznie wolniej i łagodniej się starzeje.

Jeśli skóra straciła jędrność i sprężystość, warto rozważyć jeden z zabiegów HIFU – SonoQueen lub Ultraformer III, ponieważ w porównaniu do metod chirurgicznych są one praktycznie nieinwazyjne, a w wielu przypadkach przynoszą podobny efekt liftingu twarzy.

Dowiedz się więcej na temat bezinwazyjnego liftingu twarzy HIFU. Wejdź na stronę warszawskiej Kliniki Miracki: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/womenbeauty.pl/public_html/klinikamiracki.pl/sono-queen/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ