Obowiązkowym ekwipunkiem narciarza z pewnością są narty, odpowiednia odzież sportowa, czy gogle. A co z dodatkami takimi jak wkładki do butów, czy protektory i ochraniacze? Przeczytaj, co na ten temat mówią eksperci.

Dodatki profesjonalnego narciarza

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Pierwszym elementem, na którym powinniśmy się skupić zaraz po kupnie nart, są wszelkiego rodzaju ochraniacze. Powinny być wykonane z najlepszej jakości materiału, który najlepiej absorbuje uderzenia. Na rynku dostępnych jest wiele wielowarstwowych modeli ochraniaczy do pleców, piszczeli, czy innych wrażliwych miejsc na ciele, które wykonane z pianki i wielowarstwowych materiałów doskonale amortyzują upadek. Ochraniacz do pleców powinien mieć szelki, by można go było dopasować do ich kształtu.

Komfort przy noszeniu ciężkiego obuwia sportowego z pewnością poprawią wkładki do butów. Ponieważ stopa każdego człowieka jest unikalnej budowy najlepiej zainwestować we wkładki, które dostosowują się do jej kształtu. Dzięki temu stopa nie męczy się, a wykonywanie aktywnych czynności na stoku jest łatwiejsze. Przydatne w górach są także stabilizatory pięty. Perfekcyjnie dopasowane do buta narciarskiego zapewniają komfort naszym stopom podczas zjazdu.

Miłośnicy sportów zimowych powinni być przygotowani na każdą ewentualność, dlatego dobrze jest posiadać suszarkę do obuwia narciarskiego, czy rękawic, która zapewni cyrkulację ciepłego powietrza wewnątrz. Grzałka zabezpieczona jest przed wilgocią, przegrzaniem i zapobiega powstawaniu przykrego zapachu. Komfort i higiena podczas używania grzałki gwarantowana.

Jeśli pragniemy zabezpieczyć naszą odzież narciarską przed działaniem wody, brudu, czy kwasu, koniecznie powinniśmy sprawić sobie odpowiedni do tego preparat w spray’u, który impregnuje i zabezpiecza materiał. Dodatkowo utrzymuje jego naturalne piękno i nie niszczy koloru. Obecnie na rynku dostępne są specyfiki do każdego rodzaju materiałów, takich jak: skóra, zamsz itp. Odpowiedni detergent do czyszczenia odzieży sportowej także powinien znaleźć się na naszej liście. Koniecznie taki, który nie pozbawia materiału zdolności oddychania i właściwości nieprzemakalnych.

Z całą pewnością należy zainwestować w pokrowiec do nart, który pomieści dodatkowe przedmioty, jak np. kijki, gogle i rękawice. W zależności od preferencji można wybrać model na szelkach lub kółkach. Odporna na zużycie tkanina i gruba powłoka zapewnią naszym nartom bezpieczne schronienie. Buty narciarskie również powinny posiadać specjalnie przeznaczoną dla nich torbę, w której nie będą narażone na zadrapania i porysowania.

Jeżeli lubimy prędkość i nie boimy się szaleć na stoku, warto przygotować nasze ciało na niechciane skutki uboczne takich zabaw. Sprawmy sobie plastry na golenie. Dzięki nim zmniejszymy tarcie we wrażliwych miejscach i unikniemy odcisków i bolących pęcherzy. Najlepszymi plastrami są bezklejowe i cienkie, które łatwo przylegają do skóry nawet pokrytej włosami. Można je wykorzystać do 30 razy i zajmują bardzo mało miejsca. Chronią naszą skórę przed uderzeniami, jak również przynoszą ulgę miejscom już obitym i posiniaczonym.

ski-932188_960_720

ZOSTAW ODPOWIEDŹ