Codzienność z wrażliwą skórą jest bardzo trudna – pojawiają się na niej przeróżne przebarwienia, pajączki czy też inne zmiany naczyniowe z trądzikiem różowatym na czele. Może to skutecznie odbierać pewność siebie i chęć do korzystania z życia. Nie powinno tak być! Z pomocą przychodzi laser Alma Harmony DYE-VL, który na co dzień wykorzystują w swojej pracy specjaliści z warszawskiej Kliniki Arte Derm. Tak, jest to zabieg, który może ci pomóc – dowiedz się jak!

Skóra wołająca o pomoc!

Szczególnie trudno mierzyć się ze zmianami, których nie jesteśmy w stanie zasłonić czy chociażby schować pod makijażem, a tak niestety często jest z problemami mającymi podłoże naczyniowe.

Rumień powoduje, że twarz jest czerwona – widoczne są pod skórą gęsto ułożone i nadmiernie rozszerzające się naczynka krwionośne. Nieraz dzieje się to w stresie, pod wpływem dużych emocji czy też w czasie mrozu albo wysiłku fizycznego. Są też tzw. pajączki, które tworzą nieestetyczną siateczkę i często pojawiają się nie tylko na twarzy, lecz także nogach. Czy wiesz, że to właśnie owe pajączki mogą zwiastować wystąpienie w przyszłości trądziku różowatego? Ten zaś jest przewlekłą chorobą skóry, która przeważnie dotyka tylko obszaru twarzy. Jest połączeniem problemów naczyniowych oraz wyprysków i grudek. Często niestety towarzyszą mu swędzenie i uczucie piekącej skóry, które mają swoje okresy złagodzenia, ale też niestety zaostrzenia.

Nie są to więc problemy, które można zostawić z myślą, że same się rozwiążą. Od tego jest medycyna – także medycyna estetyczna – aby nieść wsparcie twojej skórze. Stąd też warto dowiedzieć się więcej o laserze Alma Harmony DYE-VL, który pracuje na poziomie głębokich warstw skóry.

Laserowe możliwości zmian

Laser jest urządzeniem IPL. Przy jego pomocy przeprowadzana jest fototerapia, która bazuje na pulsacyjnym i wąskopasmowym świetle, które wysyła głowica urządzenia. Owo światło absorbowane jest przez melaninę i hemoglobinę, co pozwala skutecznie wyrównać koloryt skóry. Co ważne, w kuracji wykorzystywana jest siła trzech filtrów. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Arte Derm w Warszawie, którzy na co dzień wykonują zabiegi Alma Harmony DYE-VL, pozwala to na utrzymanie wysyłanego światła w jednym zakresie i precyzyjne kierowanie go bezpośrednio do obszaru poddanego terapii. Dzięki temu trwa ona krócej i możliwe jest uzyskanie bardzo satysfakcjonujących efektów. Istotne jest przy tym jednak przede wszystkim indywidualne podejście do pacjentów – każda skóra jest inna, ma różne potrzeby i problemy. Laser pozwala na dopasowanie głowicy tak, aby terapia mogła być realizowana właśnie w jednostkowy, odpowiednio dostosowany sposób.

Co warto wiedzieć o laseroterapii Alma Harmony DYE-VL?

  • Zabieg jest bezpieczny i co ważne, w trakcie jego przeprowadzania nie zostaje naruszony naskórek, nie ma żadnego krwawienia.
  • Zabieg jest komfortowy i bezbolesny (pomaga w tym specjalna chłodząca końcówka).
  • Czas trwania sesji: od kilku do kilkudziesięciu minut.
  • Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegu;
  • Całość terapii to najczęściej 3-6 zabiegów – dokładna ilość i zalecenia ustalane są indywidualnie, zgodnie z potrzebami konkretnej osoby.
  • Rezultaty są długotrwałe.
  • Po zabiegu nie jest wymagana specjalna rekonwalescencja – ważne jest uważne podejście do skóry w miejscu przeprowadzania zabiegu, unikanie słońca, niestosowanie kosmetyków zawierających alkohol oraz niewykonywanie intensywnych zabiegów kosmetycznych czy też peelingów.

Pamiętaj, że zdrowa skóra to nie tylko wygląd, lecz także twoje samopoczucie. Laseroterapia jest w stanie pomóc z pajączkami, rumieniem, trądzikiem różowatym czy też bliznami i innymi przebarwieniami pojawiającymi się na ciele. Do tego właśnie została stworzona – do tego, aby móc ci pomóc!

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu wykonywanym laserem Alma Harmony DYE-VL? Sprawdź na stronie warszawskiej Kliniki Arte Derm!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ