Pielęgnacja włosów latem jest niezwykle istotna. Ochrona włosów przed słońcem to zadanie numer jeden w ciepłe dni. Farbowane włosy, suche włosy, zniszczone włosy, to główny powód, aby odżywka do włosów pojawiała się na naszej głowie każdego dnia. Dobre odżywianie włosów to jednak nie wszystko! Liczy się także ich ochrona. Maseczki na włosy zdecydowanie nam w tym pomogą. Ale co poza tym? Przeczytaj ten artykuł i poznaj 5 sprawdzonych sposobów na utrzymanie włosów w dobrej kondycji latem. Przekonaj się, dlaczego lato jest porą szczególnie niebezpieczną dla naszych włosów!

Pielęgnacja włosów latem – sposób pierwszy!

Na pierwszym planie musi pojawiać się chronienie włosów poprzez wykorzystanie nakrycia głowy. Jest to bardzo ważny element nie tylko ze względu na kondycję włosów, ale przede wszystkim na ochronę zdrowia. Wystawiając głowę na działanie promieniowania słonecznego, jesteśmy przede wszystkim zagrożeni udarem słonecznym, który jest bardzo niebezpieczny dla naszego życia. Sięgajmy więc po modne sportowe czapki, wytworne kapelusze, czy stylowe chusty, by nie tylko chronić nasze włosy, ale przede wszystkim zdrowie!

Pielęgnacja włosów latem – sposób drugi!

Drugim sposobem jest wykorzystywanie odpowiednich szamponów. Pamiętaj, że latem Twoje włosy są zdecydowanie bardziej narażone na przesuszenie i zniszczenie, dlatego staraj się wybierać takie szampony, które nie tylko oczyszczają, ale także regenerują włosy. Dlaczego szampon jest tak ważny? Z prostej przyczyny – używasz go praktycznie codziennie, dwa razy (tylko podwójne mycie głowy szamponem prawidłowo oczyszcza skórę i włosy).

Pielęgnacja włosów latem – krok trzeci!

Trzecim krokiem jest stosowanie odżywki do włosów zawsze po oczyszczeniu szamponem. Odżywka do włosów spełnia przede wszystkim dwie funkcje – odżywiającą oraz ochronną. Stosując regularnie dobrej jakości odżywkę, zapewniasz swoim włosom odżywienie i regenerację, której tak bardzo potrzebują w okresie letnim. Ochronna funkcja odżywki uchroni natomiast włosy przed ich nadmiernym wysuszeniem i zniszczeniem.

Pielęgnacja włosów latem – po czwarte…

Po czwarte, stosuj regularnie maski do włosów. Maski, w odróżnieniu od odżywki, mają inny skład, a do ich prawidłowego działania potrzeba zazwyczaj więcej czasu. Używając maski do włosów fundujesz sobie domowe SPA. Pamiętaj, że maski będą lepiej działać, jeśli po nałożeniu ich na włosy przykryjesz je folią i ręcznikiem. Pod wpływem ciepła łuski włosów otworzą się, a pielęgnacyjne składniki przenikną głębiej w warstwy włosów.

Pielęgnacja włosów latem – sposób piąty.

Sposób piąty to unikanie pewnych czynności, do których wiele z nas jest przyzwyczajona. Jest to przede wszystkim:

  • unikanie suszenia włosów naturalnie na słońcu – w ten sposób silnie przesuszamy włosy.
  • mycie głowy zaraz po kąpieli w słonej wodzie – jak możemy się domyślać, słona woda także nie wpływa korzystnie na jakość włosów. Lepiej więc unikajmy zanurzania głowy w morzu, lub myjmy dokładnie głowę jeśli już to zrobiliśmy.
  • upinanie mokrych włosów – lepiej będzie, jeśli mokre włosy pozostaną puszczone luźno. Szczególnie metalowe spinki mogą przyczynić się do uszkodzenia włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ