Po ukończeniu pewnego wieku skóra traci swoją naturalną jędrność i elastyczność, staje się wówczas podatna na powstawanie zmarszczek oraz bruzd, a także innych widocznych efektów procesu starzenia się. O skórze, która weszła w ten dość problematyczny i trudny etap, mówi się cera dojrzała. Wówczas, dla zachowania młodego i atrakcyjnego wyglądu, warto wdrożyć odpowiednią pielęgnację cery dojrzałej – jak ona powinna wyglądać? 

Cera dojrzała charakterystyka

W kwestii cery dojrzałej charakterystyka nie jest bardzo skomplikowaną sprawą, podczas gdy kategoryzowanie skóry pod względem stopnia suchości, wydzielania sebum i tym podobnym, nie jest takie oczywiste. Cerę dojrzałą rozpoznać można po kilku dość wyraźnych symptomach, takich jak:

  • ziemistość i utrata kolorytu,
  • utrata jędrności, widoczny spadek elastyczności i zdolności skóry do odkształcania się,
  •  skłonność do przesuszania,
  • wzrost wrażliwości skóry na podrażnienia.

Przyczyną tych wszystkich objawów jest znaczny spadek produkcji kolagenu oraz elastyny, które odpowiedzialne są za jędrność skóry oraz jej zdolność do elastycznej zmiany kształtu i powrotu do pierwotnej formy. Przy niższym poziomie tych białek pogłębiają się zmarszczki mimiczne, skóra ma bowiem trudności z powrotem do stanu wyjściowego. Kolejnym powodem takiego stanu rzeczy jest spowolniony metabolizm komórkowy, co powoduje znacznie wydłużony czas odnowy komórkowej.

Pielęgnacja cery dojrzałej

Starzenie się jest procesem naturalnym i nieuniknionym, można go jednak z powodzeniem opóźnić, stosując odpowiednie preparaty do skóry, traktując ją w odpowiedni sposób, zmieniając swój styl życia, a także stosując laserowe odmładzanie, czyli dostosowane do cery dojrzałej zabiegi. Wykonywaniem zabiegów do cery dojrzałej zajmuje się np. Klinika Beauty Address w Warszawie. Jak zatem zadbać o skórę, aby opóźnić bądź zredukować objawy jej starzenia się?

  • Po pierwsze domowa pielęgnacja. To, jakie kosmetyki stosuje się codziennie, ma ogromny wpływ na kondycję skóry. W przypadku cery dojrzałej ważne jest bardzo wysokie nawilżenie, a także stosowanie kremów wzbogaconych o kolagen czy kwas hialuronowy, które stanowią naturalny budulec tkanki skórnej i z powodzeniem pobudzą komórki do działania. Ważna jest również ochrona przed słońcem, a także stosowanie serum wzbogaconego o witaminy, nie należy również zapominać o kompresach i kremach pod oczy – najbardziej wrażliwy obszar twarzy.
  • Zmiana stylu życia – cera dojrzała i starzejąca się skóra to znak od organizmu, że czas już nieco zwolnić. Chcąc uniknąć szybkiego starzenia się, warto nieco zmienić styl życia, aby zapewnić skórze optymalne warunki do regeneracji. Bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej stają się demakijaż, zdrowy sen, bogata w witaminy i antyoksydanty dieta oraz odpoczynek.
  • Zabiegi laserowego odmładzania. W kwestii cery dojrzałej zabiegi w profesjonalnym gabinecie mogą zdziałać cuda. Wśród takowych prym wiodą zabiegi laserem Alma Harmony, które skutecznie przenikają w głąb skóry, nie tylko redukując zmarszczki, ale również stymulując skórę do wzmożonej produkcji kolagenu oraz szybszego metabolizmu komórkowego. Wykonanie serii takich zabiegów pozwala widocznie odmłodzić skórę nawet o kilka lat. Zabiegi laserem Alma Harmony dostępne są w Klinice Beauty Address w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ