Leczenie ortodoncyjne bywa długie, bolesne i żmudne. To niezwykle nieprzyjemny proces. Na szczęście, na rynku istnieje już sposób, aby znacznie go przyspieszyć oraz sprawić, by stał się on chociaż trochę znośniejszy. Wszystkim zainteresowanym, z pomocą przychodzi rewelacyjna piezochirurgia, która wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie i daje zadziwiające wyniki.

Czym jest i na czym polega piezochirurgia?

Piezochirurgia to innowacyjna technika chirurgii kostnej, stosowana w zabiegach z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej oraz implantologii i periodontologii. Metoda ta wykorzystuje fale ultradźwiękowe, emitowane przez specjalne końcówki. Piezocision jest zabiegiem dekortykacji przyzębia; polega na nacięciu wyrostków zębodołowych w kości szczęk, wzdłuż korzeni zębów (po uprzednim założeniu aparatu ortodontycznego). Organizm samoistnie próbuje naprawić uszkodzenia, uruchamia procesy samolecznicze, dzięki czemu dochodzi do przyspieszenia przemian wewnętrznej kości gąbczastej, co z kolei powoduje szybsze przesuwanie się zębów na właściwe pozycje. Rezultatem kuracji jest znaczne skrócenie czasu leczenia (nawet czterokrotnie!) i lepsze efekty.

Wykorzystywanie piezochirurgii ogranicza utratę tkanki kostnej i zniszczenie otaczających tkanek miękkich, co jest bardzo istotne. Technika pozwala na wybiórcze cięcie zmineralizowanych tkanek twardych, jednocześnie nie niszcząc innych delikatnych struktur anatomicznych. Działanie tego wynalazku jest naprawdę imponujące.

Wskazania

Ultradźwiękowa dekortykacja przyzębia jest przeznaczona dla osób z wszelkimi wadami zgryzu o różnym nasileniu, ale także przy poważniejszych dolegliwościach, m.in. w przypadkach: szkieletowego zgryzu otwartego, ciężkiego zwężenia szczęki czy znacznej dysproporcji między szczęką a żuchwą. Piezocision często pozwala uniknąć ekstrakcji zębów i ponownych zabiegów chirurgicznych.

Zalety

Piezocision bez wątpienia przewyższa tradycyjne techniki chirurgiczne i to na wielu płaszczyznach. Co najważniejsze, zabieg daje satysfakcjonujące efekty i jest całkowicie skuteczny. Metoda ta ma liczne zalety, do których zaliczają się:

 • wyjątkowo precyzyjne mikrometryczne cięcie,
 • zwiększone bezpieczeństwo pacjenta oraz komfort w trakcie zabiegu,
 • mniejszy ból,
 • ułatwiony widok pola zabiegowego,
 • redukcja krwawienia w trakcie zabiegu,
 • krótszy czas gojenia (ułatwiona przemiana materii w komórkach) i mniejsze ryzyko
 • wystąpienia powikłań oraz zakażeń,
 • znacznie większa ergonomia pracy chirurga,
 • najnowszej generacji, wygodny panel dotykowy,
 • ledwie widoczne ślady pozabiegowe,
 • zabieg trwa zazwyczaj nie dłużej niż 20 minut.

Fakty mówią same za siebie. Piezochirurgia to rewolucyjna technika, która staje się coraz popularniejsza na całym świecie. Zaczyna być ona dostępniejsza także w Polsce. Wreszcie można zapomnieć o długotrwałym noszeniu niewygodnego aparatu ortodontycznego i pozbyć się go o wiele szybciej!

Więcej informacji o możliwości wykonania zabiegu, oraz inne szczegóły, znajdziesz na stronie internetowej warszawskiej kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ