Nie ma chyba osoby, która nie borykałaby się chociaż z jednym defektem dotyczącym włosów. Popularnie przyjmuje się, że najlepszym sposobem na pozbycie się kłopotu jest wizyta u fryzjera i podcięcie „chorych” fragmentów. Jednak w niektórych przypadkach samo pozbycie się problematycznych kosmyków nie rozwiązuje problemu. Niekiedy konieczna jest pewna zmiana nawyków i przyzwyczajeń, które doprowadziły do złego stanu fryzury. Dowiedz się, jakiego rodzaju pielęgnacji potrzebują konkretne typy problematycznych włosów i zacznij je wzmacniać! Poniżej przedstawiamy najczęstsze problemy, które dotykają włosy.

Włosy płaskie i oklapnięte

Nawet gdy włosów jest bardzo dużo, ale są oklapnięte i pozbawione życia, automatycznie będą wyglądały na bardziej przerzedzone. Ich płaskość może wynikać z osłabionej budowy włosów, które nie mają siły i na tyle zdrowej budowy, aby samodzielnie odbijać się od nasady. Możesz w pierwszej kolejności postawić na ich odbudowę przy pomocy preparatów zawierających keratynę. W dalszej części zajmij się cebulkami włosów, które będą potrzebowały ożywienia. Wykorzystaj w tym celu specjalne szampony i inne kosmetyki  przeznaczone do regeneracji i wzmocnienia włosów przy dodatkowym zwiększeniu ich objętości.

Bardzo suche włosy

Bardzo suche włosy są wyjątkowo narażone na niszczenie. W tym przypadku również dochodzi do naruszenia właściwej budowy włosa. Zadbaj o odpowiednie ich nawilżenie, stosując odżywki po myciu, które będą wzbogacone wyciągiem z oliwek, awokado i karite. Takie składniki zawiera m.in. wzmacniający szampon Oleo Repair marki Garnier.

Włosy łamiące się z tendencją do wypadania

Za wypadanie włosów bardzo często odpowiedzialne są problemy związane z chorobami skóry. Jedną z najczęściej występujących przyczyn osłabienia włosów jest grzybica. W tym przypadku należy najpierw wyleczyć skórę głowy z choroby i dopiero następnie zająć się jej odpowiednią pielęgnacją.

Włosy niepodatne na stylizację

Włosy niepodatne na stylizację warto w pierwszej kolejności odpowiednio zmiękczyć i wygładzić, a dopiero następnie nałożyć na nie preparat stylizacyjny.

Matowe włosy

Matowe włosy pojawiają się zazwyczaj z winy ich nieoczyszczenia i dodatkowego obciążenia ich przy pomocy różnych kosmetyków. Matowość ponadto jest często spowodowana różnymi zabiegami, które uszkadzają strukturę włosów.

Przetłuszczające się włosy

Przetłuszczające się włosy są utrapieniem dla ich posiadaczek ze względu na wymóg bardzo częstego ich oczyszczania. Czynność tę należy wykonywać, ilekroć włosy wyglądają źle i tym samym regularnie je myć. Można w tym celu sięgnąć po delikatne szampony dla dzieci, które nie podrażnią intensywnie pracujących gruczołów łojowych odpowiedzialnych za wytwarzanie sebum. Są także delikatniejsze, co jest wskazane przy częstym myciu delikatnej skóry głowy.

Włosy z łupieżem

Łupież to w pierwszej kolejności choroba skórna i problem dermatologiczny, a nie tylko estetyczny, dlatego warto go zwalczać przy pomocy specjalistycznych dermokosmetyków dostępnych w aptekach. Skórę pokrytą łupieżem należy poddawać regularnej regeneracji naskórka, aby nie przeistoczyła się w bardzo wrażliwą i alergiczną, co jeszcze bardziej utrudnia jej pielęgnację.

Zniszczone włosy

Tego typu włosy najczęściej reagują słabą kondycją, co często jest spowodowane poddawaniem ich licznym zabiegom stylizacyjnym. Farbowanie, prostowanie i suszenie nie wypływa dobrze na włosy. Z ich trzonu wytrąca się bowiem keratyna, dzięki której są zdrowe i sprężyste. Zniszczone włosy są bardzo trudne do ułożenia, a ponadto sprawiają wiele problemów podczas rozczesywania. Aby je wzmocnić, powinnaś w pierwszej kolejność zacząć zażywać wzmacniające witaminy. Skutecznym rozwiązaniem będzie doustne stosowanie tabletek ze skrzypem polnym, które dzięki zawartości krzemionki wzmacniają naturalną budowę włosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ