Masz już dość chorobliwego rozszerzania i wydłużania się żył, które coraz bardziej szpecą Twoje nogi? A może masz skłonności do powstawania żylaków i nie możesz sobie z tym poradzić? Jeśli tak, to EVLT jest właśnie dla Ciebie. Metoda ta wykorzystuje laser do zamykania chorobliwie wydłużonych żył, dzięki czemu problem zostanie rozwiązany raz na zawsze.

Na czym polega metoda EVLT?

Jest to jedna z największych rewolucji ostatnich lat, a polega na laserowym leczeniu żylaków kończyn dolnych. Sprawdza się w walce z początkowymi, jak i zaawansowanymi stadiami rozwoju tego schorzenia. Udoskonalana przez ponad 20 lat metoda ta stała się najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na leczenie dolegliwości układu żylnego kończyn dolnych.

Zalety kuracji

  • doskonały efekt kosmetyczny
  • wysoka skuteczność zabiegu
  • zminimalizowany ból po operacji
  • niewielkie ryzyko powikłań
  • nie wymaga hospitalizacji – po zabiegu od razu można wrócić do codziennych czynności
  • szybka rekonwalescencja

Jak przygotować się do zabiegu?

Co najmniej na 6 godzin przed planowaną kuracją należy być na czczo, a na 2 tygodnie przed, powinno się odstawić leki rozrzedzające krew oraz te zawierające kwas acetylosalicylowy. Lekarz musi dostać w dniu zabiegu wyniki następujących badań: USG Dopplera żył, EKG z opisem w przypadku pacjentów leczących się na choroby serca oraz tych po 30. roku życia – antygen Hbs, anty HCV, badania na krzepliwość krwi oraz morfologię krwi z płytkami. Dla bezpieczeństwa oraz komfortu wykonywania zabiegu, pacjent powinien także ogolić nogi.

Jak wygląda kuracja?

Bez konieczności wykonywania nacięć na skórze, możliwe jest zamknięcie światła dużej żyły tylko za pomocą emisji wiązek lasera. Do światła niewydolnej żyły wprowadza się cewnik, którego końcówka emituje światło lasera. Dzięki temu energia wyzwolona dosłownie w ciągu ułamka sekundy sprawia, że niewydolna żyła się obkurcza i zamyka.

Bezpośrednio po zabiegu lekarz zakłada pończochę uciskową, którą trzeba nosić przez najbliższych kilka dni. Po poddaniu się kuracji nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani spożywać alkoholu. Możliwe jest wystąpienie siniaków, które powinny całkowicie zniknąć po okresie tygodnia.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Kuracja ta dedykowana jest dla osób z udokumentowanym refluksem żylnym, czyli cofaniem się krwi w żyle wskutek nieprawidłowego działania jej zastawek oraz dla tych, którzy borykają się z problemami takimi, jak ból kończyn dolnych, nocne skurcze, samoistne krwawienie żylaków, świąd oraz uciążliwe uczucie pulsowania w nogach. Osoby cierpiące z powodu uczucia tzw. „ciężkich nóg” również mogą poddać się zabiegowi.
Czasem nie tylko przyczyny medyczne są powodem, dla którego pacjenci zgłaszają się na terapię. Względy estetyczne również kwalifikują do wykonania kuracji wtedy, kiedy chce się poprawić ogólny wygląd nóg.

Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety tuż przed lub w trakcie miesiączki, osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi oraz te, które mogą mieć alergię na środki znieczulające. Ciąża, okres laktacji, stany nadkrzepliwości oraz uszkodzona wątroba również są czynnikami uniemożliwiającymi wykonanie zabiegu. Kuracji nie należy również stosować na żylaki naczyń przebiegających w sąsiedztwie nerwu kulszowego, ponieważ mogłoby dojść do jego termicznego uszkodzenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie ośrodka laseroterapii LASERMED na Podhalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ