Eyeliner jest kosmetykiem, bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie wykończenia nie tylko wieczorowego, lecz także dziennego makijażu. Nic w tym dziwnego, kreski na górnej powiece są w stanie w znaczący sposób zmienić wygląd, podkreślić atuty naszej urody i wydobyć ze spojrzenia prawdziwą głębię. Eyeliner w pisaku, kredce, a może w słoiczku? Przedstawiamy 5 sposobów na wykorzystanie eyelinera żelowego Maybelline!

Eyeliner w żelu czy kremie?

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć eyelinery w różnej formie – zarówno w pisaku, kredce, żelu, jak i w kremie, co może utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji. Warto jednak zaznaczyć, że eyelinery w pisaku, kredce czy żelu różnią się od siebie nie tylko sposobem aplikacji, lecz także ostatecznym efektem kreski na oku. W przypadku kresek wykonywanych preparatem żelowym możemy mówić o najbardziej wyrazistym rezultacie – preparaty o konsystencji żelu są zazwyczaj najlepiej napigmentowane, dzięki czemu w efekcie końcowym otrzymujemy wyrazistą i jednolitą kreskę o intensywnym i głębokim kolorze. Eyeliner żelowy wymaga, co prawda zastosowania specjalnego pędzelka do rysowania kreski, ale to właśnie dzięki temu możliwe jest wykorzystanie tego produktu na kilka różnych sposobów!

  1. Eyeliner żelowy Maybelline – klasyczny look

Z eyelinerem żelowym Maybelline możemy wykonać klasyczną, cienką kreskę wykończoną tzw. jaskółką w zewnętrznych kącikach oka. Decydując się na taki look, najlepiej rozpocząć malowanie kreski w wewnętrznym kąciku oka i kierować się do zewnętrznego, unosząc jednocześnie kreskę delikatnie ku górze.

  1. Wyrazisty look z eyelinerem w żelu Maybelline

Dzięki wyjątkowym właściwościom żelowego eyelinera możemy też pozwolić sobie na bardziej wyrazisty look. Przy pomocy pędzelka dołączonego do żelowego eyelinera Maybelline, rysujemy jedną kreskę wzdłuż górnej linii rzęs, a drugą wzdłuż dolnej linii rzęs. Następnie łączymy obie linie w jeden punkt i wypełniamy powstałe ,,puste pole”. Możemy dodatkowo pogłębić i wzmocnić ten efekt, pogrubiając obie linie.

  1. Gruba kreska na całą powiekę

Eyeliner żelowy Maybelline może nam posłużyć jako kosmetyk do wykonywania kresek na powiece lub jako zamiennik ciemnego cienia do powiek. Trendy w makijażu są coraz śmielsze i pozwalają na zastąpienie cieni do oczu właśnie ekstremalnie grubą kreską na powiece. Pamiętajmy jednak o tym, by przy tak mocnym zaznaczeniu oka, pozostałe rejony twarzy pozostawić w neutralnym kolorze, żeby nie wprowadzić zbyt dużego kontrastu. Kreska może nam jednak także towarzyszyć przy tradycyjnym makijażu cieniami do powiek.

  1. Żelowy eyeliner Maybelline i tęczowe kreski

A co powiesz na efekt tęczy na oczach wykonany przy pomocy eyelinera w żelu? Kreski w różnych kolorach należy w tym przypadku rysować równolegle nad sobą, zaczynając od najciemniejszej przy linii rzęs i kończąc na najjaśniejszej bliżej brwi – ciemny kolor przy rzęsach pozwoli nam optycznie zwiększyć ich objętość. Do tęczowych kresek warto wykorzystać długotrwałe odcienie żelowego eyelinera Maybelline lub też wykorzystać cienie do powiek w ulubionym kolorze, łącząc je, np. z wazeliną, by uzyskać pożądaną formułę żelu.

  1. Równoległe kreski w kąciku oka

Nietypowym, ale coraz bardziej popularnym rozwiązaniem na wykorzystanie eyelinera jest rysowanie dwóch równoległych linii przy górnej i dolnej linii rzęs, ale bez łączenia ich w jeden punkt. Pozwala to osiągnąć niezwykle ciekawy efekt makijażu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ