Przesuszona skóra na stopach to problem wielu osób. Niestety, jest to dolegliwość nieprzyjemna i trudna do zlikwidowania. Pamiętajmy jednak, że można zacząć skutecznie z nią walczyć. Sprawdź, co należy zrobić!

Sucha skóra stóp 

Problem suchej skóry stóp związany jest z brakiem gruczołów łojowych, które odpowiadają za jej elastyczność. Wśród objawów najczęściej wymienia się: pieczenie, swędzenie, szorstkość, pęknięcia skóry i łuszczenie. Skóra przyjmuje wtedy żółtawy lub szary kolor. Suchość skóry występuje najczęściej na piętach, palcach stóp oraz zewnętrznej krawędzi stopy.  

Przyczyny powstawania suchej skóry na stopach:

  • zaburzenia mikrokrążenia,
  • problemy endokrynologiczne (cukrzyca, choroby tarczycy),
  • nieodpowiednia pielęgnacja stóp,
  • stosowanie złych kosmetyków do pielęgnacji stóp,
  • naturalny proces starzenia się skóry.

Wizyta w gabinecie podologicznym

Sucha skóra na stopach nie powinna być przez nas bagatelizowana. To bardzo nieprzyjemny problem i wiąże się z pogarszającym się wyglądem naszych stóp. Pomoc w walce z tą dolegliwością znajdziemy w gabinetach podologicznych. Specjaliści udzielą nam rad dotyczących leczenia, zaproponują odpowiednią terapię  i wskażą  dalsze postępowanie. W Warszawie można skorzystać m.in. z usług Gabinetów Podologicznych Satin.

Podolog pomoże

Podczas pierwszej wizyty podolog przeprowadzi wywiad z pacjentem. Następnie zadba o właściwy dobór preparatów, które odpowiednio nawilżą skórę, wspomogą proces regeneracji oraz uelastycznią ją. Specjaliści z Satin podkreślają, że kluczem do walki z suchą skórą jest dobór odpowiednich preparatów i kosmetyków, a także zabiegi, których efektem jest skuteczna regeneracja i odzyskanie jędrności skóry.

Terapia

W gabinecie podologicznym usuwane są dolegliwości skóry suchej takie jak: modzele czy warstwa rogowa. Stosuje się tutaj kąpiel parafinową, masaże i preparaty pielęgnujące skórę stóp. Bardzo istotna, w przypadku problemów z suchą skórą na stopach, jest również domowa pielęgnacja odpowiednimi środkami, które także wskaże nam podolog.

Efekty terapii

Pierwsze efekty terapii widoczne są już po miesiącu. Ważne jest regularne korzystanie z zabiegów profilaktycznych oraz stosowanie poleconych kosmetyków.

Sucha skóra stóp to problem, z którym trzeba cierpliwie walczyć. Kiedy już uda nam się uzyskać efekt gładkich stóp, pamiętajmy o ich dalszej pielęgnacji, aby dolegliwość nie powróciła.

Dieta a suchość skóry

Nieodpowiednia dieta ma duże znaczenie dla elastyczności naszej skóry. Złe nawyki żywieniowe mogą znacząco wpłynąć na utratę jędrności i pojawiającą się suchość. Aby nawilżyć skórę od środka, należy pić codziennie co najmniej 2 l wody. Trzeba także zadbać o dostarczanie naszemu organizmowi prawidłowej ilości tłuszczów i kwasów Omega-3. Bardzo ważne w prawidłowej diecie jest także spożywanie owoców i warzyw. Unikajmy natomiast słodyczy, ostrych przypraw, palenia tytoniu i spożywania alkoholu.

Więcej informacji na temat suchej skóry stóp uzyskasz w klinice Satin. Ulgę poczujesz już po pierwszej wizycie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ