Depilacja niechcianych włosków od lat jest obowiązkową czynnością każdej kobiety. Usuwanie włosków jest popularne nie tylko wśród kobiet, ale również coraz częściej wśród mężczyzn. Usuwanie nadmiaru owłosienia jest ważne nie tylko ze względu na higienę ciała, ale także estetykę. W drogeriach dostępnych jest wiele preparatów dostosowanych do depilacji takich jak różnego rodzaju kremy, pianki czy plastry z woskiem. Jednak wszystkie te metody nie dają długotrwałego efektu i wymagają częstej powtarzalności. Co więcej, golenie łączy się często z prawdopodobieństwem powstawania niechcianych zaczerwienień i drażliwych podrażnień.

Z innowacyjną metodą usuwania owłosienia przychodzi jednak medycyna estetyczna. Epilacja laserowa to bowiem nowoczesna metoda trwałego usuwania owłosienia, która cieszy się coraz większą popularnością. Jest ona nie tylko szybka i skuteczna, ale także bezbolesna. Sprawdź, dlaczego warto zastosować oraz jak działa laserowe usuwanie owłosienia i poznaj rodzaje laserów.

Zalety epilacji laserowej

Główną zaletą epilacji laserowej jest oczywiście jej trwały efekt. Epilacja laserowa wypiera pod tym względem wszelkie inne metody usuwania owłosienia, które dają tylko tymczasowy efekt i wymagają powtarzalności takich “zabiegów”. Ponadto dzięki zastosowaniu lasera oraz najnowszych technologii zniwelowane zostaje ryzyko powstawania podrażnień, oraz naruszenia naskórka. Zabiegi laserem są bezpieczne i niemalże bezbolesne. Dla osób o niskim progu bólu wykorzystywane są również specjalne systemy chłodzące, które sprawiają, że zabieg jest niemalże nieodczuwalny. Epilacja laserowa charakteryzuje się wysoką skutecznością na wszelkiego rodzaju włoskach. Sprawdza się ona bowiem zarówno u blondynek, brunetek, jak i pacjentów o rudym kolorze włosów. Nowoczesne technologie dostosowują moc lasera do każdego fototypu skóry.

Jaki laser do epilacji?

Jak podają eksperci z warszawskiej Kliniki Beauty Skin, epilacja laserowa daje trwałe efekty, ponieważ energia lasera prowadzi do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych. Przykładami laserów wykorzystywanych do epilacji owłosienia są między innymi lasery frakcyjne oraz aleksandrytowe. Technologie laserowe mogą też się łączyć. Przykładem połączenia technologii  jest laser Thunder MT. Dzięki takiemu połączeniu zabiegi laserowe charakteryzują się większą skutecznością, a także możliwością personalizacji zabiegu dla indywidualnych potrzeb pacjenta.

Laserem aleksandrytowym jest z kolei laser Motus AX. Taki laser do osiągnięcia całkowitego efektu wymaga wykonania około 4 zabiegów w 4 tygodniowych odstępach czasu. Zazwyczaj liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania oczekiwanych efektów może się wahać w zależności od indywidualnych predyspozycji. Właśnie dlatego niezbędna jest wcześniejsza wizyta konsultacyjna, w której trakcie specjalista dobierze odpowiedni laser, jego moc oraz liczbę wymaganych zabiegów. Taka wizyta gwarantuje też całkowite bezpieczeństwo laserowego usuwania owłosienia.

Epilacja laserowa – dla kogo i na jakie partie ciała?

Zastosowanie epilacji laserowej jest możliwe na niemal wszystkich partiach ciała – stosowana może być ona zarówno na ciele, jak i na twarzy. Depilację wykonać możemy bowiem przykładowo: na nogach, rękach, brzuchu, w okolicach bikini (zarówno u pań jak i panów) czy też na brodzie lub w okolicach wąsika. Ważne, żeby miejsce, w którym wykonana ma być epilacja, nie było uszkodzone.

Zabiegowi epilacji laserowej może poddać się każdy. Jest to metoda, która sprawdzi się zarówno u osób z ciemną, jak i jasną karnacją i z każdym odcieniem włosów. Jak wskazują specjaliści, przeciwwskazaniami do wykonania epilacji są między innymi: świeża opalenizna, ciąża oraz karmienie piersią, choroby takie jak cukrzyca czy skórne dolegliwości (np. łuszczyca lub bielactwo), przyjmowanie retinoidów oraz antybiotykoterapia.

Dowiedz się więcej o epilacji laserem i jej działaniu od specjalistów z Kliniki Zdrowia i Urody Beauty Skin w Warszawie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ