Zmarszczki to jeden z najbardziej popularnych objawów procesu starzenia się, który naturalnie przebiega w naszym organizmie na skutek upływającego czasu. Do tej pory nie opracowano jeszcze żadnej skutecznej metody, która mogłaby skutecznie zahamować te procesy. W klinikach medycyny estetycznej dostępnych jest jednak wiele technologii, których zadaniem jest wygładzenie oraz redukcja zmarszczek poprzez kompleksowe oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Jako że widoczne na twarzy zmarszczki czy bruzdy są obecnie źródłem wielu kompleksów i pogarszającego się samopoczucia, coraz więcej osób decyduje się na wykonanie takich zabiegów. Jedną z metod usuwania zmarszczek jest, chociażby metoda laserowa. Dowiedz się, jak z jej pomocą skutecznie pozbawić naszą skórę oznak upływającego czasu! 

Zmarszczki – pierwsze oznaki starzenia się

Zmarszczki pojawiają się stopniowo, a zmiany stają się coraz bardziej intensywne wraz z upływającym czasem. Powstawanie zmarszczek zazwyczaj rozpoczyna się już około 25 roku życia. Z czasem w skórze zaczyna ubywać włókien kolagenowych, a także elastyny odpowiedzialnej za elastyczność oraz jędrność. Dodatkowo na szybkość i wielkość zmian  wpływ mają również inne czynniki, zarówno te wewnętrzne (takie jak zmiany w gospodarce hormonalnej czy uwarunkowania genetyczne oraz różnego rodzaju choroby), a także te zewnętrzne (jak, chociażby szkodliwy wpływ promieniowania UV czy nieprawidłowa pielęgnacja skóry, lub palenie papierosów i inne używki). Zmarszczki wywoływane są także naturalnymi ruchami mięśni i mimiką twarzy. Takie zmiany pojawiają się zazwyczaj jako jedne z pierwszych i nazywane są zmarszczkami mimicznymi.

Metody redukcji zmarszczek bez użycia skalpela

Aby zredukować widoczność pojawiających się zmian, wiele osób szuka skutecznych zabiegów, które poprawią wygląd i napięcie naszej skóry oraz wygładzą niechciane zmarszczki bez użycia skalpela. Wśród najbardziej popularnych metod bezinwazyjnego usuwania zmarszczek znajdziemy, chociażby zabiegi odmładzające z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, znane także pod nazwą wampirzego liftingu. Osocze to substancja, którą pobiera się z krwi ludzkiej (o zwiększonym stężeniu płytek krwi). Po zaaplikowaniu do skóry za pomocą mezoterapii igłowej przyspiesza procesy regeneracyjne skóry, głęboko ją odżywia i kompleksowo odmładza. Inną metodą wykorzystywaną do usuwania zmarszczek, jest metoda laserowa polegająca na wykorzystaniu mocy światła lasera do stymulacji głębokich warstw skóry.

Laserowe usuwanie zmarszczek – Alma Harmony Clearlift

Laserowe usuwanie zmarszczek uznawane jest za jeden z bardziej skutecznych bezinwazyjnych sposobów na pozbycie się zmarszczek. Technologia laserowa wykorzystywana jest między innymi przez specjalistów z kliniki medycyny estetycznej Beauty Address w Warszawie w zabiegu Alma Harmony Clearlift. Jak wskazują, zabieg ten wykonywany jest za pomocą nieablacyjnego lasera frakcyjnego, który wysyłając krótkie, intensywne wiązki światła pobudza skórę do procesu regeneracji, a także stymuluje produkcję kolagenu niezbędnego do zachowania jędrnej skóry. Zazwyczaj, aby osiągnąć pełny efekt, należy wykonać kilka zabiegów laserowych, które trwają około 30 minut. Co ważne, lasery takie jak Clearlift są bardzo bezpieczne i delikatne – nie wymagają one nawet okresu rekonwalescencji. Sprawdzają się więc dobrze również u osób zabieganych, którym zależy na szybkim efekcie. Zabiegi laserowego usuwania zmarszczek, mimo że są mało inwazyjne, to nie powinny być wykonywane u wszystkich pacjentów. Przeciwwskazaniami do ich wykonania mogą być, chociażby: ciążą, laktacja, choroby nowotworowe, łuszczyca czy infekcje skórne, a nawet świeża opalenizna.

Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania zmarszczek w warszawskiej Klinice Beauty Address i sprawdź, jak pozbyć się niechcianych oznak starzenia się nawet w dojrzałym wieku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ