Piękna i gładka skóra to marzenie wielu osób, a szczególnie kobiet. Chociaż niektóre mankamenty urody da się zatuszować dobrym makijażem, to problem nadal pozostaje nierozwiązany. Tak wygląda codzienność osób, które muszą zmagać się z trądzikiem, a jest ich naprawdę bardzo dużo. Wbrew pozorom, ta przypadłość dotyka nie tylko nastolatków wchodzących w okres dojrzewania, ale też, coraz częściej, dorosłe osoby. Nie należy ukrywać tego problemu, tylko się go pozbyć, a najlepszym na to sposobem jest leczenie trądziku w Beauty Skin.


Czym tak naprawdę jest trądzik?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego na ich skórze zaczął pojawiać się trądzik, co mogło do tego doprowadzić. Okazuje się, że najczęściej występujące odmiany, czyli trądzik młodzieńczy i pospolity to objaw zmian hormonalnych i wywołanej przez to nadmiernej czynności gruczołów łojowych. Objawami tej przypadłości są zaskórniki, krostki i grudki, które najczęściej określa się po prostu mianem pryszczy. Warto zauważyć, że wszystkie te niedoskonałości nie muszą pojawiać się wyłącznie na twarzy – równie często problem dotyczy skóry na dekolcie, plecach i ramionach.

Istnieje wiele metod leczenia trądziku, np. doustne przyjmowanie leków czy aplikowanie na skórę odpowiednich preparatów, ale zdecydowanie najskuteczniejszym i najnowocześniejszym rozwiązaniem jest leczenie laserowe.

Laserowe leczenie trądziku

Platforma laserowa Alma Harmony XL PRO-ACNE to wielozadaniowe urządzenie, które doskonale sprawdza się w przypadku leczenia różnych odmian trądziku. Wiązka laserowa jest bardzo precyzyjna i działa tylko na obszar zmieniony chorobowo, nie uszkadzając tkanek sąsiadujących. Ponadto, leczenie nie odbywa się tylko w obrębie naskórka, lecz sięga do znacznie głębszych warstw skóry. Dlaczego to tak istotne? W ten sposób można skutecznie zapobiec rozsiewaniu się trądziku po innych partiach skóry. Laser nie tylko niweluje już powstałe zmiany trądzikowe, ale przede wszystkim usuwa źródło problemu.

Zabiegi z użyciem platformy laserowej są całkowicie bezpieczne i bezbolesne, a ich dodatkową zaletą jest fakt, że można je wykonywać również w aktywnej fazie trądziku. Jest to zdecydowanie najszybsza metoda, która nie wymaga żadnej terapii wspomagającej. Najczęściej wykonuje się 2 zabiegi tygodniowo przez 4 tygodnie.

Jakie są przeciwwskazania do laserowego leczenia trądziku? Między innymi:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • cukrzyca,
  • bielactwo,
  • stany zapalne skóry,
  • opalenizna,
  • nowotwory,
  • bliznowce,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Niestety, trądzik może pozostawić na skórze nieestetyczne blizny, ale nie jest to powód do zmartwień, ponieważ takie zmiany można z powodzeniem zniwelować. Najskuteczniejsza metoda to laserowe usuwanie blizn za pomocą urządzenia iPixel Alma Harmony XL PRO. Laser przyczynia się również do regeneracji skóry i wyrównania jej kolorytu, a zredukowanie blizn można zauważyć już po jednym zabiegu.

Wiązka lasera przenika do tkanki podskórnej i skóry właściwej, tworząc widoczne mikrouszkodzenia. W taki sposób skóra zostaje pobudzona do regeneracji i produkcji kolagenu, a w miejscu zmienionej tkanki pojawia się nowa, zdrowa. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, suchość oraz złuszczanie naskórka, jednak objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Po zakończeniu leczenia z użyciem lasera iPixel, każdego dnia można obserwować proces stopniowej poprawy kondycji skóry.

Więcej informacji uzyskasz na stronie Kliniki Beauty Skin. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ