Znasz to uczucie kiedy nie możesz podnieść ręki w autobusie z powodu obfitych plam pod pachami? Jeśli tak, to znaczy, że cierpisz na nadpotliwość – problem, który dotyczy bardzo wielu osób. Można sobie z nią radzić przy pomocy specjalnych antyperspirantów czy chusteczek, które możemy kupić w aptece. Niestety, czasem to nie wystarcza, ze względu na bardzo silną aktywność gruczołów potowych. Medycyna estetyczna wyszła temu naprzeciw i w ten sposób powstał innowacyjny zabieg MiraDry, bazujący na działaniu mikrofal.

Jak wygląda zabieg i czy jest bolesny?

Kuracja MiraDry to prawdziwa innowacja w walce ze wstydliwym problemem nadpotliwości. Swoją skuteczność zawdzięcza wykorzystywaniu emitowanych mikrofal, które mają za zadanie wniknąć wgłąb skóry tam, gdzie znajdują się gruczoły potowe. W wyniku podgrzania dochodzi do ich całkowitej eliminacji, dzięki czemu problem zostaje rozwiązany. Dodatkowo, specjaliści z kliniki medycyny estetycznej BeautySkin rekomendują zabieg MiraDry jako jedyny tak skuteczny sposób na całkowite zlikwidowanie nadpotliwości pach.

Skóra poddawana jest miejscowemu znieczuleniu, które ma zminimalizować dyskomfort odczuwany przez pacjenta w trakcie zabiegu. Przez kilka kolejnych dni po kuracji możliwe jest odczuwanie umiarkowanego bólu oraz zmiana czucia w skórze pod pachami. Z czasem jednak wszystkie te niedogodności miną, dzięki czemu będzie można cieszyć się trwałymi efektami kuracji. Gruczoły potowe pod pachami nie są zdolne do regeneracji, co sprawia, że rezultaty są odczuwalne już po jednym zbiegu. Czasem lekarz może zalecić powtórzenie kuracji w celu utrwalenia pożądanego efektu. Są to jednak jednostkowe przypadki.

Cały zabieg trwa od 60 do około 75 minut w zależności od predyspozycji pacjenta. Podczas kuracji większość pacjentów odczuwa ciepło pod skórą oraz wrażenie nacisku.

Bezpieczeństwo metody działania MiraDry zostało potwierdzone certyfikatem przez FDA – amerykańską Agencję Żywności i Leków. Dzięki rozwojowi innowacyjnej technologii być może w przyszłości będzie możliwe zastosowanie zabiegu MiraDry na inne partie ciała pacjentów dotkniętych nadpotliwością.

Czym różni się MiraDry od innych sposobów na leczenie nadpotliwości?

W przeciwieństwie do antyperspirantów, chusteczek i tabletek, które mają złagodzić proces pocenia się, celem zabiegu MiraDry jest wyłączenie gruczołów potowych pod pachami poprzez ich eliminację. Kuracja ta przebiega bez użycia skalpela dzięki czemu terapia jest nieinwazyjna i bardzo skuteczna. Nie stwarza także ryzyka tak, jak w przypadku operacji na gruczołach potowych, która polega na przecinaniu nerwów. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych metod leczenia, efekty działania MiraDry są trwałe, a nie tymczasowe.

Przeciwwskazania

Osoby posiadające wszczepione elektroniczne implanty takie jak rozrusznik serca, nie powinny być poddawane zabiegowi MiraDry. Wiek poniżej 18 roku życia oraz nietolerancja leków znieczulających na bazie epinefryny i lidokainy również uniemożliwiają wykonanie zabiegu.

Więcej informacji o zabiegu można znaleźć na stronie kliniki medycyny estetycznej BeautySkin w Warszawie oraz Radomiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ